نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: 9 دی ماه سالروز حماسه جاودان و ماندگار نزد ملت ایران است و هرگز از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، علی خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر زنجان، با بیان اینکه پنجم دی ماه سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح( ع) است، افزود: با مراجعه به قرآن کریم می توان به شان و مقامی که خداوند متعال برای حضرت عیسی(ع)قرار داده است، پی برد ما در فرهنگ دینی، فرهنگ قرآنی و اسلامی به حقانیت تمام پیامبران الهی ایمان داریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در طول تاریخ دینی از چهره حضرت مسیح( ع) چهره دیگری نزد مردم ساخته اند که این چهره با واقعیت بسیار فاصله دارد، ادامه داد: مسیحیان جهان باید شناخت خود را نسبت به حضرت مسیح قوی کنند و چهره واقعی حضرت مسیح(ع) را بشناسند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه 9 دی لبیک مردم به رهبری بود، گفت: 9 دی روز فراموش نشدنی در تاریخ ایران اسلامی است.

خاتمی با بیان اینکه همانطور که 22 بهمن از حافظه ملت ایران اسلامی فراموش شدنی نیست، افزود : 9 دی سال 88 هم روزی فراموش نشدنی در تاریخ ایران اسلامی است و در سال 88 دشمنان ابتدا با بهانه تقلب توطئه را آغاز کردند و بعد اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: 9 دی ماه سالروز حماسه جاودان و ماندگار نزد ملت ایران است و هرگز از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد.

خاتمی یادآور شد: پس از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان اسلام همواره در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی بودند و در مقابل ایمان و پایداری ملت ایران شکست خوردند و فتنه 88 را که با هدف سرنگونی انقلاب اسلامی و نابودی اصل ولایت فقیه شروع کرده بودند با حضور میلیونی ملت ایران که شعار حمایت از ولایت فقیه می دادند شکست خوردند .

وی گفت: امروز ملت ایران با داشتن وحدت صاحب چنان قدرتی شده است که دشمنان توان مقابله در برابر این ملت را ندارد ولی مقام معظم رهبری طی توصیه هایی که در دیدارهای اخیر با فرهیختگان داشتند آنان را از فتنه های دشمنان با علم کردن شیعه انگلیس و سنی آمریکایی آگاه کردند که هدف این دشمنان از بین بردن حقانیت اسلام است که ما باید آگاه و هوشیار باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مردم بصیر وآگاه ایران در آن زمان نیز همچون هشت سال دفاع مقدس با دشمن شناسی و اقدام به موقع در سایه ولایتمداری بار دیگر توطئه دشمنان را خنثی کردند

خاتمی افزود: 7 دی ماه سال 58 سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی توسط امام راحل است چراکه دین اسلام دین علم و آگاهی است و شایسته نیست مسلمانی بی بهره از علم و آگاهی باشد و در این حوزه خوشبهتانه دستگاه متولی این امر در کشور اقدامات خوبی را انجام داده است که کافی نیست و باید ادامه داشته باشد چرا خوشایند و شایسته نیست در دین اسلام مسلمانی بیسواد باشد.

وی در ادامه با اشاره به پنجم دی 63 سالروز تشکیل حفاظت از هواپیماها به دستور امام خمینی (ره ) افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان به شیوه های مختلف درصدد بر هم زدن امنیت کشور و هواپیما ربایی بوده اند که سپاه پاسداران به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی در صدد حفظ هواپیماها برآمد که تا امروز در این امر موفق بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز