‌ذرت نقش مهمی در تأمین مواد غذایی واحدهای دامپروری و پرورش طیور دارد.

به گزارش مرور نیوز، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: سطح زیر کشت ذرت دانه‌ای در استان 4 هزار هکتار است ‌و پیش‌بینی می‌شود از این سطح 30 هزار تن محصول برداشت شود.

سید حسن حسینی بابیان اینکه ذرت مهمی در تأمین مواد غذایی واحدهای دامپروری و پرورش طیور دارد، افزود: به دلیل افزایش سطح زیر کشت، آموزش بهره‌برداران، استفاده از ارقام مرغوب و پربازده، تولید امسال نسبت به سال قبل 47 درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه ذرت از محصولاتی است که نیاز آبی زیادی دارد، اضافه کرد: در راستای مدیریت مصرف آب، سازمان جهاد کشاورزی استان، توسعه شیوه کشت ذرت را به‌صورت نوار تیپ در استان اجرایی کرده است.

حسینی با بیان اینکه شهرستان‌های رودان و حاجی‌آباد از مناطق مهم تولید ذرت دانه‌ای در استان هستند، عنوان کرد: محصولات تولید شده با قیمت هر کیلوگرم 1036 تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: ذرت تولید شده علاوه بر تأمین نیاز واحدهای دامپروری و مرغداری‌ها در بورس کالای کشاورزی ایران عرضه خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: کشت ذرت دانه‌ای در هرمزگان از اواخر تیرماه آغاز و تا اواسط شهریور ادامه دارد و عملیات برداشت آن از اواسط آذرماه شروع و تا اوایل بهمن‌ ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز