فرماندار نمین گفت: 17 پروژه پیشران اقتصاد مقاومتی با هزینه‌ای بالغ بر 30 هزار میلیارد ریال در شهرستان نمین اجرایی می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، «فرهاد عبدالعلی‌پور» در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان نمین با بیان این مطلب که 17 پروژه پیشران اقتصاد مقاومتی در شهرستان نمین در دست اجراست، گفت: برای اجرای این پروژه بالغ بر 30 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

فرماندار نمین افزود: منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه الکل صنعتی متانول، پروژه 130 هکتاری گردشگری، کارخانه تولید آرد و نیروگاه تولید برق از انرژی خورشیدی از جمله طرح‌های پیشران اقتصاد مقاومتی در دست اجرا در شهرستان نمین است.

وی با اشاره به این‌که تاکنون در کل استان بالغ بر 2100 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای رونق تولید و کسب و کار به واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل پرداخت شده است، افزود: 820 میلیارد ریال این تسهیلات توسط واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان نمین جذب شده است.

عبدالعلی‌پور افزود: از کل این 820 میلیارد ریال تسهیلات 130 میلیارد ریال در بخش کشاورزی و بقیه در بخش صنعت و تولید استان جذب و مصرف شده است.

فرماندار نمین یادآور شد: 41 طرح صنعتی در شهرستان نمین با ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب تسهیلات رونق تولید از بانک‌ها دریافت کرده است.

وی در ادامه گفت: در دهه فجر امسال عملیات احداث پتروشیمی آرتا انرژی با سرمایه‌گذاری 50 میلیون یورو و هم‌چنین مجتمع پتروشیمی پتروساین در شهرستان نمین کلنگ‌زنی می‌شود.

عبدالعلی‌پور یادآور شد: پارسال بالغ بر 3 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به شهرستان نمین اختصاص داده شده بود که بیش از 90 درصد آن جذب شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز