فرماندار البرز با اشاره به اینکه توجه به تأمین فضای فرهنگی ناحیه شهری مهرگان نیازمند توجه ویژه است، گفت: برای افزایش سرانه مطالعه در شهرستان باید طرح و برنامه عملی داشته باشیم.

به گزارش مرورنیوز، رضا عسگری در جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان که با حضور مدیرکل امور کتابخانه‌های استان در محل فرمانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: توجه به تأمین فضای فرهنگی ناحیه شهری مهرگان نیازمند توجه ویژه است.

وی با اشاره به نقش کتاب‌خوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: برای افزایش سرانه مطالعه باید طرح و برنامه داشت تا آثار و نتایج آن را در کاهش بزهکاری‌های اجتماعی هم مشاهده کنیم.

فرماندار شهرستان البرز تأکید کرد: نقش شهرداری‌ها در تخصیص اعتبارات و فضای شهری جهت ساخت کتابخانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به ایام پیش رو در ماه محرم گفت: نذر کتاب و جلب مشارکت خیران کتابخانه ساز در این ایام تلاش و پیگیری بیشتری می‌خواهد.

عسگری افزود: در کنار تمام محدودیت‌های موجود شهرداری‌های شهرستان با تخصیص و احداث قرائت‌خانه در فضای پارک‌ها امکان استفاده عموم در این زمینه را فراهم کرده‌اند اما تنها تخصیص اعتبارات شهرستانی این نیاز را تأمین نمی‌کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز