نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: حامیان و جنایتکاران دیروز، امروز مدافعان صلح جهانی شده‌اند و آمریکا، فرانسه و انگلیسی درگذشته به صدام سلاح شیمیایی می‌دادند و امروز جنایتکاران را حمایت می‌کنند و در حالی‌ که خود را مدافع حقوق بشر و صلح معرفی می‌کنند.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرارسیدن ایام حزن و اندوه شهادت سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: تاسوعا و عاشورا اوج محنت و حزن شیعیان اهل‌بیت عصمت و طهارت و اوج ایثار و بندگی است.

وی بابیان اینکه عاشورا حادثه‌ای به پهنای تاریخ بشریت است، افزود: حماسه کربلا حماسه‌ای جاویدان و انقلابی بزرگ است که در ابعاد گوناگون زندگی بشر تأثیرگذار است همچنان که بدون وجود عاشورا صحبت از عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم ابتر می‌ماند و اسلام سرمایه‌داری و غربی بر جامعه حاکم می‌شد و اثری از اسلام ناب برجا نمی‌ماند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عاشورا را فرصت مناسبی برای توسعه و هدایت افکار جامعه به سمت آرمان‌های اما حسین(ع) خواند و بیان کرد: عاشورا و تاسوعا فرصتی برای نشر تفکر انقلابی است چراکه امروز جامعه نیازمند به این تفکر است.

وی تصریح کرد: ایمان به خدا و رسول خدا، مبارزه با ظلم و ستم، ایستادگی درراه آرمان‌ها، تلاش خستگی‌ناپذیر و مستمر در راه اسلام، انقلاب اسلامی و جهاد احسن و مجاهدت خالصانه برای رسیدن به اهداف مقدس از جمله شاخصه‌های مهم تفکر عاشورایی است که به‌ویژه امسال که مقام معظم رهبری سال را به‌عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کرده‌اند باید تلاش و اقدام در راستای اجرایی شدن این تفکر ناب شیعی باشد.

آیت‌الله میرعمادی از مسئولان استانی خواست هر اقدام و عملی را که برای تحقق شعار سال در استان انجام داده‌اند را در سخنرانی پیش از خطبه‌ها و تریبون نماز جمعه اعلام کنند و افزود: مسئولان باید گزارش اقداماتی که عملی شده است را در تریبون نماز جمعه در اختیار مردم قرار دهند.

وی بابیان اینکه تفکر عاشورایی به‌ دور از و عقب‌نشینی از ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام است، گفت: شعار شیعه انقلابی "هیهات من الذله" است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با اشاره به فرارسیدن 16 مهرماه نخستین سالروز شهادت سردار سرافراز شهید حاج حسین همدانی عنوان کرد: شهید همدانی از چهره‌های برجسته و فرمانده لایق، شجاع و دلیری بود که در دفاع از جبهه مقاومت اسلامی نقش اساسی داشته و عاشق شهادت بود و سرانجام به آرزوی خود رسید.

وی همچنین به سالروز بمباران شیمیایی شهر «سومار» توسط رژیم بعث عراق در 16 مهرماه اشاره و بیان کرد: رژیم بعث عراق بارها در طول هشت سال دفاع مقدس ایران را آماج حملات خود قرار داده و هنوز هم مجروحان حادثه‌های شیمیایی زنده درد آن روزها را تحمل می‌کنند.

میرعمادی تصریح کرد: حامیان و جنایتکاران دیروز، امروز مدافعان صلح جهانی شده‌اند و آمریکا، فرانسه و انگلیسی که درگذشته به صدام سلاح شیمیایی می‌دادند و امروز جنایتکاران را حمایت می‌کنند و در حالی‌ که خود را مدافع حقوق بشر و صلح معرفی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکای جنایتکار به دنبال گسترش تسلیحات نظامی و سلاح شیمیایی است اما از برنامه‌ها و اقدامات صلح‌آمیز هسته‌ای دیگران ممانعت به عمل می‌آورد و این دو چهرگی و نفاق خاصیت استکبار جهانی بوده چراکه آمریکا همواره حامی جنایتکار بود است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز