همزمان با فرارسیدن پنجم محرم اجتماع بزرگ عاشوراییان با حضور مردم عزادار و عاشق امام حسین(ع) در مصلای فاطمه الزهرا(س) شهرستان ولایتمدار ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش  مرورنیوز، اقشار مختلف عزاداران حسینی و هیأت‌های مذهبی ایرانشهر ظهر امروز در سوگواره عاشوراییان که همزمان با پنجم محرم برگزار شد، با حضوری پرشور عشق و ارادات خود را به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) و 72 تن از یاران با وفایش ابراز کردند.

حجت‌الاسلام سیدشجاع‌الدین ابطحی در این مراسم اظهار داشت: انسان باید تا می‌تواند از نور اهل بیت(ع) برای هدایت و سربلندیش در زندگی استفاده ببرد و آنها را الگویی صحیح برای خود و خانواده قرار دهد و همچنین جامعه بشری را به این سمت سوق دهد.

امام جمعه ایرانشهر افزود: عزاداران حسینی باید به گونه‌ای عزاداری کنند تا شان و منزلت اباعبدالله الحسین(ع) حفظ شود و عزاداری برای ایشان باید سبب جاذبه شود.

ابطحی اظهار داشت: دشمنان اسلام از سرویس‌های اطلاعاتی غربی تا صهیونیست‌ها، برای برهم زدن مراسمات عزاداری برنامه‌ریزی زیادی دارند، بنابراین مداحان و عزادارن باید مراقب باشند.

وی افزود: همایش شیرخوارگان حسینی امروز در بین دشمنان قسم خورده اسلام به‌ویژه صهیونیسم‌های غاصب، رعب و وحشت ایجاد کرده به‌گونه‌ای که این مراسم را در برخی کشورهای اروپایی تحریم و تعطیل کرده‌اند.

ابطحی عنوان کرد: شاخص‌ترین هسته مرکزی عزاداری ما در عاشورای حسینی که برای حفظ و بقای اسلام و زنده نگه داشتن حرکت عظیم اباعبدالله(ع) انجام می‌شود، برپایی نماز ظهر عاشورا است و همه ما باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز