دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: به 50 هزار دانش‌آموز استان آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد داده می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد لرستان ضمن تبریک به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جهت کسب رتبه اول کشوری در بحث اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد از تدوین برنامه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته در دو استان کشور به عنوان نمونه و پایلوت آموزش‌های لازم پیشگیری از اعتیاد به دانش‌آموزان داده شده است که امسال نیز خوشبختانه در لرستان و 10 استان دیگر نیز این برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: طی طرح ذکر شده در آبان ماه سال جاری به 50 هزار دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد داده می‌شود.

آقامیرزایی اضافه کرد: برنامه‌های آموزشی مد نظر شورای پیشگیری از اعتیاد ابتدا در مدارس شهرستان خرم‌آباد آغاز می‌شوند و بعد از شناسایی نقاط ضعف و قوت در سایر شهرستان‌ها نیز فعالیت خود را شروع می‌کنند.

این مسوؤل در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه‌های مختلف کمیته پیشگیری از اعتیاد استان مطرح کرد: گرچه اعتبارات محدود هستند ولی باید دانست که یکی از معیارهای تخصیص اعتبار تعیین و تحویل به موقع اسناد هزینه به ذی حساب ستاد است.

آقامیرزایی فعالیت‌ سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در بخش پیشگیری از اعتیاد را مهم دانست و بیان کرد: از 70 سمن بخش اعتیاد استان 40 سمن در خرم‌آباد فعالیت می‌کنند، بنابراین باید از صدور مجوز برای سمن‌ها در خرم‌آباد جلوگیری شود و تنها در سایر شهرستان‌ها سمن‌ها مشغول به کار شوند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان در پایان اضافه کرد: هر کدام از سمن‌های فعال بخش اعتیاد می‌توانند نقطه‌ای از شهر را پوشش دهند تا با مدیریت صحیح از تمام ظرفیت آنها در راستای پیشگیری از اعتیاد استفاده شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز