دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: به 50 هزار دانش‌آموز استان آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد داده می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد لرستان ضمن تبریک به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جهت کسب رتبه اول کشوری در بحث اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد از تدوین برنامه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته در دو استان کشور به عنوان نمونه و پایلوت آموزش‌های لازم پیشگیری از اعتیاد به دانش‌آموزان داده شده است که امسال نیز خوشبختانه در لرستان و 10 استان دیگر نیز این برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: طی طرح ذکر شده در آبان ماه سال جاری به 50 هزار دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد داده می‌شود.

آقامیرزایی اضافه کرد: برنامه‌های آموزشی مد نظر شورای پیشگیری از اعتیاد ابتدا در مدارس شهرستان خرم‌آباد آغاز می‌شوند و بعد از شناسایی نقاط ضعف و قوت در سایر شهرستان‌ها نیز فعالیت خود را شروع می‌کنند.

این مسوؤل در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه‌های مختلف کمیته پیشگیری از اعتیاد استان مطرح کرد: گرچه اعتبارات محدود هستند ولی باید دانست که یکی از معیارهای تخصیص اعتبار تعیین و تحویل به موقع اسناد هزینه به ذی حساب ستاد است.

آقامیرزایی فعالیت‌ سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در بخش پیشگیری از اعتیاد را مهم دانست و بیان کرد: از 70 سمن بخش اعتیاد استان 40 سمن در خرم‌آباد فعالیت می‌کنند، بنابراین باید از صدور مجوز برای سمن‌ها در خرم‌آباد جلوگیری شود و تنها در سایر شهرستان‌ها سمن‌ها مشغول به کار شوند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان در پایان اضافه کرد: هر کدام از سمن‌های فعال بخش اعتیاد می‌توانند نقطه‌ای از شهر را پوشش دهند تا با مدیریت صحیح از تمام ظرفیت آنها در راستای پیشگیری از اعتیاد استفاده شود.