با هدف سرمایه گذاری درحوزه صنعت باد و احداث نیروگاه تولید پراکنده برق شهری CHP؛ سرمایه‌گذار ترکیه‌ای با استاندار قزوین دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرورنیوز، فریدون همتی در دیدار یونس امره پینار باشی سرمایه گذار ترکیه‌ای، اظهار کرد: ایران و ترکیه دو کشور برادر و همسایه با اشتراکات فراوان دینی و فرهنگی و همچنین استان و مردم نیز نسبت به همسایه‌های خود به ویژه ترکیه احترام خاصی برایشان قائل هستند.

وی افزود: قزوین به لحاظ موقعیت جغرافیایی و مواصلاتی از جایگاه و موقعیت خوب و مناسبی برخوردار است، لذا از لحاظ فراهم کردن زمینه‌های همکاری برای سرمایه گذاران آمادگی کامل را دارد.

استاندار قزوین در ادامه از هر گونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در حوزه انرژی‌های پاک حمایت می‌کنیم و دستگاه‌های اداری ما نیز حامی سرمایه گذران و در کنار آنان هستند.

همتی خطاب به مدیران گفت: برای جذب سرمایه‌گذاران باید روند مذاکرات و امور در ادارات بسرعت صورت گیرد و مشکلات بر سر راه سرمایه گذاران شناسایی شده و با یک اقدام عملیاتی موانعی که در راه توسعه و پیشرفت استان است، رفع کرد.

در ادامه یونس امره پینار باشی مهندس ماشین آلات صنعتی و سرمایه گذار حوزه انرژی‌های نو در کشور ترکیه گفت: احداث نیروگاه تولید پراکنده برق شهری CHP 100 مگاواتی با سرمایه گذاری حدود 50میلیون یورو یکی از اهداف شرکت است که این سرمایه‌گذاری به اشتغال‌زایی و جذب نیروی انسانی 50 نفر منجر خواهد شد.

در ادامه این سرمایه گذار گفت: از دیگر سرمایه گذاری‌ها، احداث دونیروگاه 50مگاواتی بادی است که با توجه به کارشناسی‌های انجام شده در حدود 120میلیون یورو اعتبار نیاز دارد.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از دستگا‌های مرتبط با این طرح ، خواستارتسریع در روند امور اداری شد و گفت: برای عملیاتی کردن طرح‌ها نیاز به سرعت بخشیدن در هستند و از همکاری‌های که تا به امروز بوده کمال تشکر را داریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز