معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از چاپ 75 عنوان کتاب در لرستان خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، ماشاءالله امان‌الهی بهاروند بیان کرد: در 6 ماهه گذشته سال‌جاری، 75 عنوان کتاب در استان چاپ و منتشر شده است.

وی اظهار کرد: 10 ناشر فعال در استان وجود دارند که دانشگاه‌های آزاد اسلامی، علوم پزشکی و... جزو آنها هستند و این ناشرین تألیف کتاب‌هایی علمی را انجام می‌دهند.‌

امان‌الهی بهاروند ادامه داد: 75 عنوان کتاب چاپ شده مذکور در کنار 45 هزار عنوان کتاب ارائه شده در دهمین نمایشگاه کتاب استان عرضه شدند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: حمایت معنوی از ناشرینی که قصد چاپ کتاب در استان را دارند شامل پیگیری‌های لازم برای کسب مجوز، اعلام وصول، مکاتبات و هماهنگی لازم برای جذب توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 60 میلیون تومان اعتبار متمرکز برای خرید عناوین کتاب ناشرین لرستان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تخصیص داده شد.

امان‌الهی بهاروند یادآور شد: امسال بیش از 60 میلیون تومان اعتبار را به خرید کتاب ناشرین لرستانی تخصیص داده‌ایم و تا 2 ماه آینده از هر جلد کتاب تعداد معینی با توجه به موضوعیت و کیفیت کتاب خریداری خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز