رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از تخصیص کامل سهم سال 95 اعتبار سفر دولت برای اجرای سیستم آبیاری نوین در سطح این استان خبر داد.

به گزارش مرور نیوز علی بابایی، با اشاره به تخصیص 102 میلیارد تومان به منظور اجرای سیستم آبیاری نوین مزارع و باغات استان مرکزی در سفر دولت به این استان اظهار کرد: این میزان اعتبار برای سال‌های 95 و 96 تخصیص یافته است.

وی با اشاره به ابلاغ 44 میلیارد تومان از این اعتبار که سهم کامل سال 1395 است، اظهار کرد: با ابلاغ این میزان اعتبار هیچگونه محدودیتی برای متقاضیان وجود نداشته و با مراجعه کشاورزان و باغداران برای اجرای سیستم آبیاری نوین بلافاصله اقدامات اجرایی صورت گرفته و مبلغ مورد نیاز بسته به میزان هکتار زیرکشت تخصیص می‌یابد.

وی تجهیز باغات و اراضی استان به سیستم آبیاری نوین را از جمله رویکردهای مهم دولت در بخش کشاورزی بیان کرد و گفت: در حال حاضر نزدیک به 60 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در ادامه از تخصیص 40 میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید در حوزه کشاورزی برای استان خبر داد و گفت: از این میزان 11 میلیارد تومان آن سهم شهرستان ساوه است و به لحاظ جایگاه ویژه شهر آوه در حوزه کشاورزی و گلخانه‌ای سه میلیارد و 800 میلیون تومان نیز برای این شهر تخصیص یافته است که بیانگر جایگاه خوب بخش کشاورزی در شهر آوه است.

وی همچنین با اشاره به پتانسیل بالای شهر آوه در بخش دامداری افزود: در این شهر روزانه 14 هزار تن گوشت تولید و روانه بازار مصرف می‌شود، لذا احداث کشتارگاه برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال به عنوان زنجیره تولید در بخش کشاورزی از نیازهای ضروری این شهر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز