مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: مردم استان قم در طول 11 ماه سال جاری در حدود 30 میلیارد تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کرده اند که در قالب پرداخت صدقات و اجرای طرح های حمایتی از ایتام صورت گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، اکبر میرشکار با گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری عنوان کرد: توانمند سازی مددجویان و خودکفایی مالی آنها یکی از اهداف والای این نهاد است که در این راستا امسال 130 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) اختصاص یافت که خود حرکتی بزرگ در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم افزود: افرادی که دارای توان جسمی برای کار هستند پس از کسب مهارت های لازم و توانمند سازی در جهت اشتغال، می توانند با مشارکت و حمایت های کمیته امداد امام خمینی(ره) به شغلی مناسب دست یابند و به امرار معاش بپردازند. کمیته امداد از جمله نهادهایی است که با رویکرد اشتغال زایی توجه ویژه ای به استعدادها و توان های اقتصادی دارد و می تواند در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در جهت کارآفرینی و اشتغال زایی گام های خوبی را بردارد.

میرشکار اظهار کرد: در سال جاری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی طبق منویات رهبرمعظم انقلاب، اقدامات خوبی صورت گرفته است به طوری که امسال با توجه به اقدامات انجام شده در جهت توانمند سازی مددجویان قمی، تعداد 1700 تن از پوشش کمیته امداد امام(ره) در قم خارج شدند. خوشبختانه عملکرد خوب این نهاد، زمینه ساز جلب اعتمادهای مردمی شده است که در این زمینه مساعدت های خوبی از سوی مردم قم شاهد بوده ایم.

وی گفت:در حال حاضر حدود 20 هزار خانوار قمی تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام(ره) هستند و ما بر آنیم تا با طرح های حمایتی در سال 96 برای 8 هزار نفر از مددجویان،اشتغال ایجاد کنیم.ساخت مسکن برای مددجویان یکی از اقدامات مهم است که در این خصوص 210 واحد مسکونی با اعتبار 14 میلیارد تومان در دست اجرا قرار گرفت که همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل داده می شود. همچنین به 38 هزار نفر از مددجویان ی مددجویان زیر پوشش،سبد کالا اختصاص یافته که در این زمینه 3 میلیارد تومان برای آن بودجه پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم همچنین عنوان کرد:در سال جاری 12 میلیارد تومان هزینه درمان و 850 کمک‌ هزینه ازدواج به مبلغ سه میلیون تومان به مددجویان اعطا شده است.بازسازی منازل مددجویان از اقدامات دیگر کمیته امداد در مسیر خدمت رسانی است که امسال 500 منزل با هزینه های لازم بازسازی شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز