‌مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به عملیات گسترده راهسازی، بهسازی و مرمت راه‌های روستایی به طول 322 کیلومتر در دولت یازدهم، گفت: با توجه به همه تلاش‌های صورت گرفته متأسفانه تردد خودروهای با بار غیرمجاز از محورهای روستایی، عمر روکش آسفالت و کیفیت آن‌ها را به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

‌به گزارش مرور نیوز، جعفر قزوینیان اظهار کرد: قرارداد عملیات بهسازی و روکش آسفالت جاده «مهدی‌آباد - شاهین تپه» در شهرستان بوئین‌زهرا منعقدشده و به یاری خدا با ایجاد شرایط مناسب جوی آغاز خواهد شد.


وی افزود: این قرارداد که به همراه انجام عملیات بهسازی، روکش آسفالت و لکه‌گیری بیش از 100 کیلومتر از راه‌های روستایی در شهرستان بوئین‌زهرا بااعتباری بالغ‌بر 170 میلیارد ریال صورت گرفته، به‌زودی آغاز می‌شود.

قزوینیان تأکید کرد: افزایش ایمنی راه‌های روستایی و همچنین ارتقای کیفیت تردد در این محورها به‌ویژه در فصول بارندگی و سرما ازجمله اولویت‌های این اداره کل است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان با اشاره به اینکه اعتبار مربوط به راه‌های روستایی باید از منابع استانی تأمین گردد، اظهار کرد: متأسفانه در بیشتر این محورها شاهد عبور کامیون‌ها با بارهای سنگین و غیرمجاز هستیم که برای دیده نشدن توسط مأموران راهنمایی و رانندگی از راه‌های روستایی تردد می‌کنند.

قزوینیان اضافه کرد: راه‌های روستایی با توجه به ضوابط و مشخصات یک‌راه روستایی طراحی و اجرا می‌شوند و قطعاً بهره‌برداری غیرمجاز از آن‌ها عمر و کیفیت‌شان را به شکل قابل‌ توجهی کاهش خواهد داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز