سنندج- مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های مساجد کردستان گفت: شورای مشورتی متشکل از جمعی ازاساتید دانشگاه های استان به منظور بررسی آسیب های اجتماعی در کانون های مساجد تشکیل شده است.

به گزارش مرو نیوز، کامل گلباغی ظهر امروزیکشنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان که به مناسبت فرارسیدن 18 اسفند سالروز تاسیس ستادعالی کانونی های فرهنگی وهنری مساجد برگزارشد، گفت: روال فعالیت کانون های مساجد بسیار حساب شده و منظم است به گونه ای که برنامه سال آینده این کانون ها با اعتبار تعیین شده در پایان امسال به استان ها ابلاغ می شود.

وی عنوان کرد: از روز پنجم فروردین هر سال تمامی برنامه های کانون های مساجد مشخص است و همه فعالیت خود را براساس برنامه ابلاغی آغاز می کنند.

وی یکی از برنامه ها و بخش های مهم و تاثیرگذار کانون های مساجد را کارآفرینی خواند و اظهارداشت: در بسیاری از کانون های فرهنگی وهنری مساجد در روستاهای استان فعالیت های کارآفرینی هم چون بسته بندی گیاهان دارویی و تولید کیف و کفش و غیره انجام و آموزش هم داده می شود.

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی وهنری مساجد کردستان ادامه داد: برنامه های خاصی هم در راستای تحکیم بنیان خانواده هم چون تجلیل از مادران نمونه مسجدی در کانون های مساجد دنبال می شود.

گلباغی اظهارداشت: کانون های فرهنگی وهنری مساجد 6 ماموریت اصلی دارد که یکی از آنها بررسی آسیب های اجتماعی هم چون طلاق، کاهش ازدواج وغیره است.

وی بیان کرد: شورای مشورتی متشکل از جمعی از اساتید دانشگاه های استان در کانون های فرهنگی وهنری مساجد به منظور بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: در سنوات گذشته برنامه های گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های مساجد به طور متمرکز در مرکز استان برگزار می شد ولی امسال در تمامی شهرستان های استان این مراسم اجرا می شود.

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های مساجد کردستان اضافه کرد: فردا در شهرستان سروآباد مراسم گرامیداشت 18 اسفند با تجلیل از فعالان مسجدی و رونمایی از 6 عنوان کتاب نوشته شده توسط ملاسعید اکبری برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز