مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: سرمایه‌گذاران در شهرک مهر از مشوق‌های ویژه بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش مرور نیوز از مهر، شاهپور قنبری بعدازظهر امروز پس از بازدید از شهرک صنعتی این شهرستان در جلسه با فرماندار مهر اظهار داشت: با تخفیفات در نظر گرفته ‌شده، حق انتفاع، قیمت واگذاری زمین در این شهرک صنعتی در مقایسه با سایر شهرک‌های صنعتی در شمار کمترین قیمت‌ها محسوب می‌شود که علاوه‌بر آن نیز برای حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران 10 درصد تخفیف مازاد به تصویب رسیده و اعمال خواهد شد.

وی با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای حمایت حداکثری از سرمایه‌گذاران از طریق اجرای سیاست‌های تشویقی در این شهرک صنعتی گفت: در این شهرک صنعتی شرایط ویژه‌ای برای واگذاری زمین به صنعتگران در نظر گرفته‌شده و سرمایه‌گذاران فقط پنج درصد از قیمت واگذاری را به‌صورت نقد پرداخت خواهند کرد و مابقی در اقساط 36 ماهه از آنان اخذ می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان مهر و هم‌جواری با منطقه عسلویه و وجود پالایشگاه در این منطقه تصریح کرد: شهرک صنعتی مهر با محوریت ایجاد صنایع تخصصی مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی و استقرار صنایع پایین‌دستی از ظرفیت مناسبی برای توسعه صنعتی این شهرستان در جنوب فارس برخوردار است.

وی بابیان اینکه تاکنون طرح‌های عمرانی و زیرساختی در این شهرک صنعتی اجرا شده است، گفت: تاکنون شبکه توزیع داخلی آب و برق و نیز شبکه آب‌رسانی شامل حفر و تجهیز یک حلقه آب آشامیدنی در این شهرک اجرا و طرح زیرسازی و آسفالت بخشی از آن نیز انجام شده است.

قنبری افزود: با توجه به اهمیت ویژه این شهرک صنعتی طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی نیز در سال آینده اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به اینکه این شهرک با 200 هکتار مساحت ظرفیت استقرار 250 واحد صنعتی با اشتغال‌زایی 5 هزار نفر را خواهد داشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر 15 قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد و شش واحد صنعتی نیز با پیشرفت حدود 90 درصدی در مرحله ساخت‌ و ساز است که با بهره‌برداری از آن‌ها در نیمه نخست سال آینده برای 150 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

قنبری با اشاره به اینکه شهرک صنعتی مهر مهم‌ترین بستر برای توسعه صنعتی این شهرستان و ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه است اظهار امیدواری کرد: با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران این شهرک صنعتی در سال‌های آینده به یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی استان فارس به‌ویژه در بخش صنایع جانبی مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی آن تبدیل شود.

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان مهر نیز با اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی گفت: شهرک صنعتی مهر نزدیک‌ترین شهرک صنعتی استان فارس به سواحل نیلگون خلیج‌فارس و نیز منطقه پارس جنوبی محسوب می‌شود.

سید محمد موسوی افزود: با توجه به موقعیت ویژه این شهرک صنعتی در جنوب استان فارس و نزدیکی به آب‌های خلیج‌فارس از ظرفیت مناسبی برای صادرات و دستیابی به بازار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در عرضه محصولات تولیدی برخوردار است.

فرماندار شهرستان مهر نزدیکی این شهرک صنعتی به بزرگراه و اتوبان برای دسترسی مناسب‌تر به مرکز استان فارس و نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس را از مزیت‌های دیگر شهرک صنعتی مهر اعلام کرد و ادامه داد: علاوه‌بر آن با توجه به هم‌جواری این شهر ک صنعتی با پارس جنوبی و امکان دسترسی سریع به مواد اولیه پتروشیمی، ایجاد صنایع پایین‌دستی صنعت نفت و پتروشیمی می‌تواند زمینه دسترسی سریع و مناسب به مواد اولیه را فراهم و ازلحاظ اقتصادی نیز بسیار توجیه‌پذیر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز