جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه باهوش بودن، خوشفکری و صبوری از خصوصیات این شهدا است، گفت: شهدای اطلاعات سپاه، ستاره‌های درخشان راه تبعیت از ولایت در اوج گمنامی هستند.

‌به گزارش مرور نیوز، ‌سردار علیرضا تنگسیری، شب گذشته(14 اسفند) در نخستین یادواره 19 شهید اطلاعات سپاه هرمزگان، گفت: رشادت‌های شهدای اطلاعات سپاه، حاصل روحیه ولایت‌پذیری آنها است. نیروهای اطلاعات عملیات در زمان جنگ، در سه جغرافیا با دشمن روبرو بودند و کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: همانطور که نیروهای اطلاعات و عملیات در زمان جنگ با مجاهدت و رشادت معبرها را بازگشایی می‌کردند اکنون نیز با پیروی از ولایت، مسیر حرکت مشخص و روشن می‌شود.

جانشین نیروی دریایی سپاه ادامه داد: نیروهای اطلاعات سپاه در طول ماموریت‌های خود از لحاظ جغرافیایی در سه نقطه با دشمن روبه‌رو می‌شوند؛ نخست دفاع و کسب اطلاعات از دشمن که به عنوان مهمترین اقدامات نیروهای اطلاعات سپاه محسوب می‌شود.

به گفته تنگسیری، ورود نیروهای اطلاعات سپاه به مرزهای دشمن با وجود موانع متعدد نظیر سیم‌های خاردار و میادین مین و کمین‌های دشمن به عنوان سخت‌ترین مرحله عملیات‌ها بود که نیروهای اطلاعاتی در کمال مظلومیت معبرها را برای آغاز عملیات و عبور رزمندگان باز می‌کردند، همچنین عملیات‌های برون‌مرزی به عنوان سومین جغرافیای فعالیت نیروهای اطلاعات سپاه نیازمند شجاعت و درایت بالاست که این مهم در روحیه نیروهای اطلاعاتی سپاه به خوبی نمایان است.

وی در ادامه به شباهت ماموریت‌ها و اقدامات شهدای نیروی اطلاعات با اقدامات ولایت فقیه در عصر حاضر اشاره و بیان کرد: ولی مطلقه فقیه نیز با دید وسیع و تدابیر هوشمندانه مسیر و معبر را برای ما باز می‌کنند، بنابراین اگر نمی‌خواهیم وارد میدان مین دشمن شویم بایستی پایمان را در جای پای ولایت قرار دهیم، درست شبیه کاری که رزمندگان در زمان جنگ انجام دادند و از معبر باز شده توسط نیروهای اطلاعات استفاده کردند.

‌زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست

سردار رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان هم در این جلسه گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی نسل جوان با اسطوره‌های دفاع مقدس، تقویت هویت اعتقادی در نسل جوان، بیمه کردن جامعه با برگزاری یادواره‌ها، ترویج روحیه ایثار و فداکاری و مقاومت و جامعه عمل پوشاندن به فرمان فرماندهی کل قوا که فرمودند زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، از جمله اهداف برگزاری این یادواره به شمار می‌رود. شهدا راه ولایت را انتخاب کرده و تمام هستی خود را در راه امام(ره) و ولایتمداری تقدیم کردند.

وی اظهار کرد: این یادواره به عنوان نخستین یادواره 19 شهید اطلاعات سپاه در استان هرمزگان برگزار شده و جا دارد تا به پاس خون این شهدا همواره در مسیر ولایت حرکت کرده و قدردان ایثارگری این بزرگواران باشیم.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی نسل جوان با اسطوره‌های دفاع مقدس، تقویت هویت اعتقادی در نسل جوان، بیمه کردن جامعه با برگزاری یادواره‌ها، ترویج روحیه ایثار و فداکاری و مقاومت و جامعه عمل پوشاندن به فرمان فرماندهی کل قوا که فرمودند زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، از جمله اهداف برگزاری این یادواره به شمار می‌رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز