مدیرمنابع طبیعی درمیان با بیان اینکه این شهرستان 100 سازه آبخیزداری دارد گفت: امسال 175 هزار مترمکعب آب در سازه‌های آبخیزداری شهرستان درمیان ذخیره شده است.

به گزارش مرور نیوز، مهدی حاجی‌زاده صبح امروز در مراسم درختکاری در مدرسه علی‌شاه صابری اسدیه اظهار داشت: امسال 295 هزار اصله انواع درخت از نهالستان شهرستان درمیان در سطح استان خراسان جنوبی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار منابع طبیعی شهرستان در سال جاری 10 هزار و 96 میلیون ریال بوده است گفت: طرح جنگلداری چند منظوره کوه گزیک در سطح 7 هزار و 343 هکتار، بازنگری طرح نهالستان شهرستان و کاشت نهال جنگلی و مرتعی به تعداد 58 هزار اصله، ممیزی مراتع شهرستان در سطح 20 هزار و 830 هکتار و اجرای طرح هلالی آبگیر در سطح 80 هکتار، نهال کاری در عرصه بیابانی 13 هکتار و نظارت براجرای بندخاکی مشارکتی روستای فورگ با حجم خاکریزی 20 هزار مترمکعب از مهمترین پروژه‌های امسال بوده است.

مدیرمنابع طبیعی درمیان با بیان اینکه در شهرستان درمیان 100 سازه آبخیزداری وجود دارد اظهار داشت: در سال زراعی 95-96 نیز 175 هزار مترمکعب آب در سازه‌های آبخیزداری شهرستان ذخیره شده است.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: امسال در کمیسیون ماده واحده به 55 فقره اعتراضات اشخاص با مساحت 144 هکتار رسیدگی شده است.

وی افزود: همچنین تعداد 526 مورد گشت حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان از ابتدای سال تاکنون انجام شده است.

مدیرمنابع طبیعی درمیان همچنین از ثبت شرکت تعاونی کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری "طبیعت بهاره درمیان " با 135 عضو خبر داد.

 

منابع طبیعی ثروت الهی هر جامعه است

امام جمعه اهل سنت درمیان نیز در ان مراسم منابع طبیعی را ثروت الهی هر جامعه دانست و گفت: این نعمت متعلق به همه نسل‌ها است و حفاظت از آن وظیفه همگان است.

مولوی سیداحمد عبداللهی افزود: در شرع مقدس اسلام به مسئله درخت و نگهداری درخت و جلوگیری از قطع کردن درختان توصیه‌های فراوانی شده است.

وی تصریح کرد: در صورت احساس مسئولیت همگانی در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست می‌توان امید داشت که چالش‌های محیطی برطرف شود و محیطی سالم برای نسل‌های آینده داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز