کتابخانه خوزستان شناسی به عنوان بخشی از کتابخانه علوم ایران، یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان و علاقه مندان به کتاب در منطقه کیانپارس اهواز گشایش یافت.

به گزارش مرورنیوز، خلیل ناصری‌پور موسس کتابخانه خوزستان شناسی گفت: این کتابخانه با یک هزار و 300 عنوان جلد کتاب در زمینه خوزستان‌ شناسی، کار خود را آغاز، و می‌تواند مرجع خوبی برای محققان، دانشجویان و همه مردم باشد.

ناصری‌پور روز یکشنبه در آیین گشایش این کتابخانه اظهار کرد: کتابخانه علوم ایران در سال 91تاسیس شد که در ابتدای تاسیس با هدف ایجاد قرائت خانه برای دانش آموزان شکل گرفت اما در سال 95 تصمیم بر این شد تا به صورت تخصصی بخش خوزستان شناسی این کتابخانه راه اندازی شود تا فرهنگ و هویت خوزستان به صورت مکتوب در یک فضای مشخص موجود باشد.

وی افزود: این کتابخانه در 2 بخش اقوام و شهر به شهر تقسیم بندی شده که بخش اقوام آن به فرهنگ و آداب و رسوم همه اقوام خوزستانی می‌پردازد، و در بخش شهر به شهر نیز برای هر شهر یک قفسه تعبیه شده که به آن شهر از منظرهای مختلف پرداخته شده است.

وی اظهار کرد: بخش‌هایی از کتابخانه به علما و فرهیختگان خوزستان اختصاص دارد و همه تالیفات آنها در اینجا جمع آوری شده و به روز نیز می‌شوند.

وی بیان کرد: اعتبار تاسیس این کتابخانه بالغ بر سه میلیارد و 300 میلیون ریال است و استفاده از این کتابخانه برای عموم مردم آزاد است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز