مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از 6 هزار و 153 تعاونی ثبت شده در استان حدود دو سوم از آنها غیر فعال هستند.

به گزارش مرور نیوز، رضا نقی زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در آذربایجان غربی 6 هزار و 153 تعاونی ثبت شده وجود دارد که فقط 2 هزار و 57 مورد از آنها در حال فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: بقیه تعاونی های ثبت شده آذربایجان غربی یا منحل شده اند، یا ماموریتشان به نتیجه رسیده و یا غیر فعال شده اند.

نقی زاده گفت: در استان آذربایجان غربی 236 شرکت تعاونی مسکن مهر در حال فعالیت هستند که تا کنون برای 26 هزار عضو خود مسکن مهر ساخته اند که 16 هزار مورد از این تعداد به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار داشت: 10 هزار واحد مسکونی مهر نیز که از طریق تعاونی های مسکن در حال ساخت هستند هم اینک به پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد رسیده اند.

نقی زاده افزود: در مجموع در استان آذربایجان غربی به واسطه فعالیت شرکت های تعاونی برای 35 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی گفت: برنامه ابلاغی برای راه اندازی شرکتهای تعاونی در استان آذربایجان غربی برای سال گذشته 119 مورد بود که بیش از آن محقق شد به طوریکه 147 شرکت تعاونی در سال 94 راه اندازی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی افزود: امسال برنامه ابلاغی راه اندازی 108 تعانی است که در 11 ماه گذشته 95 مورد از آنها راه اندازی شده است.

وی گفت: در مجموع در سال 95 به واسطه راه اندازی تعاونی های جدید برای 2 هزار و 301 نفر اشتغال ایجاد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز