مسئول بسیج جامعه زنان سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: امروز زن در دنیا دچار دغدغه و بحران هویت است، اما زن مسلمان به سبب آنکه از معنویت فاصله نگرفته، دچار این بحران نبوده و الگو است.

به گزارش  مرور نیوز، مینو اصلانی پیش از ظهر یکشنبه در همایش روز بسیج جامعه زنان در کانون بسیج شهر اراک، اظهار داشت: امروز در جوامع غربی، زنان به شدت دچار چالش و بحران در هویت هستند و این مساله مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده است.

وی افزود: در حال حاضر در جوامع غربی زن به یک ابزار تبلیغاتی تبدیل شده که از بسیاری از مسائل انسانی و اخلاقی فاصله گرفته است بنابراین طبیعی است که دچار بحران هویت شود و چنین زنی هرگز نمی تواند نقش الگو برای سایرین داشته باشد.

اصلانی گفت: بحران هویتی که در میان زنان در جامعه غربی رخ داده و زن احساس می کند آن کرامت واقعی را ندارد، بر اجتماع و به ویژه خانواده و فرزندان آنها نیز تاثیرات منفی بسیاری گذاشته است.

مسئول بسیج جامعه زنان سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد: بخش مهمی از این مشکلات به سبب فاصله گرفتن از دین و معنویت در جوامع غربی حاصل شده و مکتب های مختلف به وجود آمده در قرون اخیر، همچون کمونیزم، سوسیالیزم، لیبرالیسم و... نتوانست جایگاه درخور و شایسته را به زن در جامعه اعطا کند.

اصلانی خاطرنشان ساخت: هم اکنون در جوامع غربی شاهد تشکیل گروه ها و تشکل هایی از زنان هستیم که از پوشش مناسب و عفاف در زنان حمایت می کنند و در حقیقت این اقدام تلاشی است برای بازگرداندن معنویت به جامعه غربی که به دنبال آن بخش مهمی از بحران هویت زنان در این جوامع نیز برطرف می شود.

وی ادامه داد: همه این اوصاف از جایگاه زن در جوامع غربی در حالی است که زن مسلمان ایرانی در دوران پس از انقلاب اسلامی، با وجود آن که با مشکلات بسیاری از جمله جنگ و شهادت و اسارت همسر و یا فرزندانش دست و پنجه نرم کرده اما در کنار رعایت عفاف و حجاب، در بسیاری از عرصه های آبادانی در کشور نقشی مهم و موثر داشته است و در واقع الگویی برای زنان جهان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز