معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به ضرورت رعایت قانون در برگزاری انتخابات پیش رو، گفت: ظرفیت سازمان‌های مردم و تشکل‌های صنفی و سیاسی برای جذب مشارکت عمومی در انتخابات به کار گرفته شود.

به گزارش مرور نیوز، «محمدعلی طالبی» در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان یزد و شهرستان اشکذر با اشاره به این که میزان مشارکت شهرستان اشکذر در دوره‌های انتخاباتی قبل مطلوب بوده است اظهار کرد: در این دوره نیز امیدواریم با تعامل وانسجام لازم در بخش‌های مختلف شهرستان شاهد برگزاری انتخاباتی مطلوب همانند دوره‌های پیشین باشیم .

وی با بیان این که انتخابات مذکور به عنوان حق انتخاب و فرصت دیگری برای عموم ملت است تا در سربلندی نظام شرکت داشته باشند گفت: عوامل اجرایی انتخابات باید با در نظر گرفتن تمامی شرایط زمینه مشارکت حداکثری همه مردم را فراهم آورند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه به تعامل بسیار خوب هیئت‌های نظارت و دست‌اندرکاران انتخابات شهرستان اشکذر اشاره کرد و افزود : این همراهی در دوره‌های قبل قابل تحسین بوده ولیکن باید تلاش نمود با تعامل و همکاری این روند در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز تداوم داشته باشد .

رییس ستاد انتخابات استان یزد خاطر نشان کرد: آن چیزی که همه دست‌اندکاران انتخابات را به هم پیوند می‌دهد قانون و دستور العمل‌های قانونی است که همه را ملزم به رعایت آن نموده است .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی رییس جمهور در مورد انتخابات تأکید کرد: نکته قابل تامل، تاکید دولت در عدم استفاده از امکانات عمومی و بیت المال برای مباحث مربوط به انتخابات است و این موضع و تکلیفی است که رییس جمهور برای فرمانداران مشخص شده است .

وی به بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل گروه‌های ذی نفوذ، سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مختلف صنفی و سیاسی برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: بر مبنای قانون تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها ضمن این که ملزم به همکاری با عوامل اجرایی هستند نیز باید فضایی مناسب برای مشارکت حداکثری مردم فراهم آورند.

معاون استاندار خاطر نشان کرد: نکته قابل تحمل در بحث برگزاری همزمان دو انتخابات رییس جمهوری وشوراهای شهر و روستا بحث هیئت اجرایی مشترک در هر دو انتخابات است که مستلزم همکاری و تعامل هیئت نظارت در شورای نگهبان است .

«محمد علی شاه حسینی» فرماندار اشکذر نیز در صحبت‌های خود به زمان اندک برای برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر وروستا اشاره کرد و افزود: رای مردم حق الناس است و ما به عنوان کارگزاران نظام ضمن توجه به توصیه بزرگان کشور تمام همت خود را برای امانت داری و صیانت از آرای مردم درانتخابات به کار خواهیم بست .

رییس هیات اجرایی شهرستان اشکذر با بیان این که ستاد انتخابات این شهرستان تشکیل و با صدور احکام اعضای ستاد مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده است، خاطرنشان کرد: انتخابات شوراها در این دوره در دو حوزه شهر اشکذر و شهر خضرآباد و در 14 روستای بخش مرکزی و 19 روستای بخش خضرآباد برگزار می‌شود .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز