رییس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد با بیان این که مجمع خیرین مدرسه‌ساز یزد آمادگی دارد با همکاری دولت نسبت به بازسازی و مقاوم‌سازی تمام مدارس و کلاس‌های استان اقدام کند، گفت: تهیه شناسنامه برای ساختمان‌های مدارس استان ضروری است.

به گزارش مرور نیوز، امیرحسین رادمنش در جلسه شورای آموزش و پرورش یزد، اظهار کرد: در سطح استان یزد 8800 کلاس درس برای 203 هزار دانش‌آموز وجود دارد که 35 درصد از این تعداد کلاس‌ها نیاز به بازسازی کامل دارند.

وی با اشاره به این که برای بازسازی این کلاس‌ها به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: اگر دولت 250 میلیارد تومان از این میزان را کمک کند، مجمع خیران مدرسه‌ساز استان نیز طی پنج سال بقیه آن را تأمین خواهد کرد.

رادمنش گفت: تنها در سال جاری خیرین مدرسه ساز 38 میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل 37 مدرسه در سطح استان یزد کمک کردند که در صورت حمایت دولت می‌توان طی چند سال همه مدارس فرسوده را بازسازی کرد.

رییس هیات مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد بیان کرد: با توجه به اینکه متأسفانه هیچ‌گونه شناسنامه‌ای از ساختمان‌های مدارس استان وجود ندارد و در صورت بروز هر اشکالی برای رفع آن با مشکل مواجه می‌شویم، پیشنهاد می‌کنیم تهیه شناسنامه برای تمام مدارس در دستور کار قرار گیرد. در این شناسنامه‌ها نوع ساخت، قدمت و نقشه مدرسه مشخص شود و به منظور پیگیری و اجرا به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود.

رادمنش گفت: تهیه این نقشه ساختمان و تدوین شناسنامه برای مدارس، نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات احتمالی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز