رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اجرای ۱۰۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در سازمان جهاد کشاورزی لرستان در سال ۹۵ گفت: در این راستا پروژه‌هایی در زمینه‌های زراعت آبی و دیم، دام و طیور، پرورش ماهی و... در دست اقدام داریم.

به گزارش مرور نیوز، عبدالرضا بازدار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، شنبه، ۲۴ مهر، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به اجرای ۱۰۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در سازمان جهاد کشاورزی لرستان در سال ۹۵ گفت: در این راستا پروژه‌های در زمینه‌های زراعت آبی و دیم، دام و طیور، پرورش ماهی و... در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به تولید دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن زراعت و محصولات دام و، باغبانی و شیلات و آبزیان در شش ماهه اول در استان عنوان کرد: این میزان تولید دارای ارزشی معادل سه هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان است.

بازدار تصریح کرد: این سازمان به‌دنبال کار کردن روی محصولات باغی و گیاهان دارویی است که دارای حجم کمتر اما سوددهی بالاتر است که در این زمینه از سرمایه‌گذار آلمانی برای سرمایه‌گذاری در استان، در زمینه گیاهان دارویی، دعوت شده و بنا شده است که لرستان استان پایلوت تولید گیاهان دارویی باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به خرید ۵۱۰ هزار تن گندم در کشاورزان در سال زراعی ۹۵ و رشد ۶۴ درصدی میزان خرید نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: پیش‌بینی شده است که سال زراعی آینده ۴۴۸ هزار تُن گندم در استان تولید و خریداری شود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های فیزیکی در طرح‌های در دست اجرا توسط این سازمان، عنوان کرد: در میان پروژه‌های در دست احداث، گاوداری الیگودرز ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و گاوداری دلفان نیز در حال تأمین تسهیلات مورد نیاز است و پروژه تولید مرغ مادر گوشتی مرغ ماهان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی و کشت و صنعت خرم‌آباد با ۴۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است، همچنین خط تولید شیرخشک شرکت پگاه لرستان، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز