جانشین ستاد مرکزی راهیان نور گفت: یادمان شهدای هور به دلیل شرایط نامساعد جوی و نداشتن امنیت لازم جاده ها، تا اطلاع رسانی تعطیل است و کاروان های راهیان نور تا اطلاع ثانوی به این یادمان مشرف نشوند.

به گزارش مرورنیوز، سردار علی فضلی در نشست قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج ، با بیان اینکه ایمنی و سلامت زائران در اولویت است اظهارکرد: جاده های منتهی به این زیارتگاه امنیت و ایمنی لازم را ندارند.

وی افزود: به محض رفع مشکل جاده های منتهی به یادمان هور، از طریق رسانه ها به عموم مردم ایران اسلامی اطلاع رسانی می شود.

سردار فضلی با اشاره به اینکه راهیان نور متعلق به همه مردم ایران است، خاطر نشان کرد: در جریان خدمات رسانی به زائران راهیان نور، شهروند درجه یک و دو برای ما معنی ندارد و خدمات رسانی به صورت عالی، یکسان و در حد توان صورت می گیرد.

یادمان شهدای هور که به عنوان چهل و دومین اثر دفاع مقدس در ردیف آثار ملی دفاع مقدس ثبت شده ٰ به مساحت حدود ۳۰۰ هکتار شامل قرارگاه خاتم الانبیاء چهار، مرکز فرماندهی سپاه ششم امام جعفر صادق (ع)، محل کشف پیکر مطهر سردار سرلشکر شهید ' علی هاشمی' و همرزمانش، اورژانس صحرایی دوران دفاع مقدس و ماکت قایق عاشورا که در عملیات‌های جزایر مجنون مورد استفاده قرار گرفت، و از مناطق عملیاتی خیبر، بدر و عملیات‌های آبی - خاکی رزمندگان اسلام در انتهای جاده شهید همت و مقابل جزیره مجنون شمالی عراق قرار دارد.

شلمچه، طلاییه، دهلاویه، هویزه، فتح المبین، یادمان شهید هاشمی ، فکه، چذابه، اروندکنار، پاسگاه زید، پادگان دوکوهه، پادگان گلف و مسجد جامع خرمشهر از جمله یادمان های دفاع مقدس در استان خوزستان هستند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز