معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان این‌که دو هزار و ۳۵۵ طرح در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای استان لرستان تعریف شده است، گفت: از این تعداد دو هزار و ۱۷۳ طرح در قالب ۲۰۷ پروژه سامانه نیپا ثبت شده است.

به گزارش مرور نیوز، مهرداد غضنفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان این‌که دو هزار ۳۵۵ طرح در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای استان لرستان تعریف شده، گفت: از این تعداد دو هزار ۱۷۳ طرح در قالب ۲۰۷ پروژه سامانه نیپا ثبت شده است.

وی ادامه داد: استان لرستان متعهد شده که  در سال ۹۵، دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشته باشد که تاکنون یک هزار ۱۷۳ میلیارد تومان آن محقق شده است، که در رتبه‌بندی‌‎های انجام شده براساس درصد تحقق کمیته امداد با ۲۷۱ درصد، بانک سپه با ۲۰۰ درصد، شرکت برق با ۱۶۶ درصد، میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری با ۱۳۸ درصد و بانک صادرات با ۱۳۷ درصد تحقق سرمایه‌گذاری رتبه‌های اول تا پنجم را در استان دار هستند.

غضنفری تصریح کرد: از نظر حجم سرمایه‌گذاری نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت با ۹۹۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، جهاد کشاورزی با ۹۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ۴۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و کمیته امداد استان با ۱۴ میلیارد تومان، رتبه‌های اول تا پنجم بین دستگاه‌های اجرایی را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان، با اشاره به طبقه‌بندی پروژه‌ها توسط مرکز ستاد اقتصاد مقاومتی از نظر پیشرفت فیزیکی، عنوان کرد: برخی از پروژه‌ها که بناست در سال آینده پیگیری شوند، پیشرفت فیزیکی صفر درصد در نظر گرفته شده است که این تعداد برای لرستان ۸۲ پروژه بوده که در حال حاضر ۱۱۴ پروژه است.

وی ادامه داد: برخی‌از پروژه‌ها در رده پیشرفت فیزیکی ۰ تا ۵ درصد قرار می‌گیرند که این رده در لرستان ۲ پروژه بوده که در حال حاضر ۲۷ پروژه است، در رده ۵ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌های لرستان ۲۵۵ پروژه بوده که در حال حاضر ۲۴۰ پروژه است، در رده ۴۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی سهمیه لرستان ۲۳۰ پروژه بوده که در حال حاضر ۱۷۰ پروژه است و در رده ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز سهمیه لرستان ۴۳ پروژه بوده که در حاضر ۴۹ پروژه در این رده قرار دارند.

غضنفری تأکید کرد: در بین پروژه‌های ۱۰۰ درصد تحقق یافته نیز شهم لرستان ۵۰ پروژه بوده که در حال حاضر این تعداد به ۶۳ پروژه رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اشاره به این‌که برخی‌از پروژه‌های با صفر درصد پیشرفت در شش ماهه دوم آغاز می‌شوند، اظهار کرد: در ۶ ماهه اول سال براساس حجم سرمایه‌گذاری با ۹۰ درصد پیشرفت در چهار کمیته روبه‌رو بودیم.

وی با اشاره به این‌که در کمیته اقتصادی روی محورهای احیای ظرفیت‌های راکد و املاک بانک‌ها، صادرات غیرنفتی و سامانه رونق تولید کار می‌شود، اظهار کرد: سامانه رونق تولید لرستان با پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

غضنفری با اشاره به رشد ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی استان، عنوان کرد: در زمینه تولیدات پتروشیمی نیز پیشرفت خوبی داشته‌ایم، و بانک‌های دولتی استان در ۶ ماهه اول سال ۱۷ هزار و ۳۶ میلیارد ریال و بانک‌های خصوصی نیز چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز