معاون پژوهشی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت:20طرح پژوهشی در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان در حال اجرا است اما این طرح ها به دلیل کمبود اعتبار به کندی پیش می روند.

به گزارش مرور نیوز، شکراله کهزادی  افزود: برای تکمیل این طرح ها 2 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی کهزادی اضافه کرد: پژوهش با موضوع نقش رزمندگان گروه 411 مهندسی بروجرد در دوران دفاع مقدس که 80 درصد این پژوهش انجام شده اما برای انجام ویراستاری و هزینه چاپ با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

معاون پژوهشی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: در این راستا پژوهش با موضوع عملکرد لشکر 84 خرم آباد در دفاع مقدس در بیش از دو هزار صفحه آماده شده و در دو جلد به چاپ می رسد.

کهزادی بیان کرد: پژوهش مرتبط با عملکرد لشکر 84 خرم آباد در دفاع مقدس آماده چاپ بوده و با 400 میلیون ریال به چاپ می رسد.

وی اظهار کرد: پژوهش هایی در رابطه با نقش رزمندگان لرستان در عملیات های والفجر 6 و حاج عمران هم انجام شده اما به دلیل کمبود اعتبار تدوینی بر روی این پژوهش ها صورت نگرفته است.

معاون پژوهشی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: اسناد زیادی از خاطرات رزمندگان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به صورت موضوعی در قالب 100 هزار صفحه گردآوری شده اما این خاطرات نیز که جزو خاطرات شفاهی جنگ محسوب می شوند به دلیل کمبود اعتبار تدوین نشده اند.

کهزادی با اشاره به اینکه کتاب خاطرات 20 تن از فرماندهان استان لرستان در هشت سال جنگ تحمیلی در قالب مصاحبه با این فرماندهان گردآوری شده، اضافه کرد: از مجموع این مصاحبه ها تاکنون یک کتاب با عنوان 'خط به خط' منتشر شده و باید 19 جلد کتاب دیگر نیز منتشر شود؛ البته تاکنون ویراستاری سه جلد از این کتاب ها انجام شده اما هزینه ای برای چاپ آنها نداریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز