رئیس مرکز آمار ایران از ثبت‌نام اینترنتی شش میلیون و 210 هزار خانوار در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، امیدعلی پارسا در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تا ساعت شش صبح امروز شش میلیون و 210 هزار خانوار برابر با 21 میلیون نفر به صورت اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن مشارکت کرده‌اند که معادل 26 درصد کل جمعیت ایران است.

وی با بیان اینکه لرستان در رتبه‎ دوازدهم این سرشماری قرار دارد، افزود: در کشور به طور متوسط تا این لحظه 24.3 درصد خانوارها شرکت کرده‎اند و این آمار در استان لرستان 32.6 درصد است.

پارسا با اشاره به استان‎های پیشتاز در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری گفت: این استا‎ها شامل سمنان، خراسان جنوبی، بوشهر، هرمزگان، یزد، سیستان و بلوچستان، کردستان و مازندران هستند.

رئیس مرکز آمار ایران ادامه داد: این استان‎ها چون ضریب نفوذ اینترنتی آنها پایین بوده مقدارشان کمتر است. سمنان 63.5 درصد، خراسان جنوبی 35.5، بوشهر60 ، هرمزگان 40، یزد 35 و مازندران 37 درصد است.

وی استقبال مردم را از سرشماری اینترنتی مطلوب دانست و گفت: سرشماری سه روز دیگر تمدید شده است. هدف ما در کل کشور مشارکت 35 درصد مردم بوده که تا به حال 26 درصد آن محقق شده است.

پارسا تصریح کرد: در سه روز آینده احتمال دارد افراد بیشتری در سرشماری شرکت کنند؛ چراکه روز گذشته سه میلیون و 750 نفر، روز قبل آن دو میلیون و 500 هزار و قبل‎تر یک میلیون و 500 هزار داشتیم و روزهای گذشته‌تر به طور متوسط 770 هزار نفر در سرشماری شرکت داشته‎اند.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه با گذشت زمان میزان مشارکت بیشتر می‎شود، اضافه کرد: در این سه روز نیز اگر مشارکت مردم مانند روزهای گذشته باشد حتما به پیش‎بینی مدنظر خواهیم رسید.

وی با تقدیر از استاندار لرستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه، فرمانداران و بویژه مردم لرستان در خصوص مشارکت حداکثری در این سرشماری گفت: هم‎اکنون لرستان از متوسط کشوری بالاتر زده و پلدختر در استان بهتر از همه شهرستان‎ها بوده است.

پارسا با اشاره به هدیه اینترنت رایگان به کسانی که ثبت‌نام اینترنتی کرده‌اند، اظهار کرد: نحوه واگذاری و ساز و کار آن در حال بررسی و پیگیری است چراکه اپراتورها زیاد هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز