انفجار در معدن آزادشهر باعث حبس حدود 80 معدنچی و مصدوم شدن تعداد زیادی از کارگران شده است.

به گزارش مرور نیوز، حوالی ساعت 12 ظهر چهارشنبه در معدن زمستانه یورت آزادشهر انفجاری رخ داد که منجر به محبوس شدن 80 کارگر معدن شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان به خبرنگاران گفت: وجود گاز زیاد در تونل ورودی معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن را دشوارکرده است.

حسین احمدی گفت: بلافاصله پس از حادثه تیم های عملیاتی و واکنش سریع استان آماده وبه همراه دوقلاده سگ جستجو و یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند.

احمدی افزود: هم اکنون هشت گروه امداد و نجات در داخل تونل و بیرون آن مشغول فعالیت هستند تا بتوانند کارگران را نجات دهند.

وی افزود: 26 نفر نیز در این حادثه مجروح شدند که 19 نفر از آنان به مراکز درمانی منتقل و بقیه سرپایی مداوا شدند.

درحالی‌که برخی از شبکه‌های مجازی از کشته شدن پنج نفر در این حادثه خبر می‌دهند، حسینقلی قوانلو ، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر این خبر را تکذیب کرد و گفت: هیچ‌یک از کارگران تا این لحظه کشته نشده‌اند اما تعدادی از کارگران بی‌هوش و به مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان هم اعلام کرد: در پی انفجار معدن زغال‌سنگ نوده خاندوز 10 دستگاه آمبولانس ۱۱۵، 20 تیم امدادی، اتوبوس آمبولانس مجهز و پنج وانت با بار کپسول اکسیژن به همراه تیمهای امدادی هلال‌احمر و ناجا در محل حادثه مستقر هستند. همچنین اعزام بیماران شروع‌شده و بیمارستان‌های گنبد و آزادشهر و تأمین اجتماعی در حال آماده باش هستند.

طبق لیست منتشرشده در فضای مجازی علی گنجی، محمد میر عرب، عزیز الله نکویی، تقی طاهر دوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق، حسین میردار وطن، حسن علیخانی، محمد نصرتی، علی مسعودی، جهانگیر سارانی اسامی تعدادی از افرادی هستند که مصدوم شده‌اند.

معدن زمستانه یورت در فاصله 90 کیلومتری شهرستان آزادشهر قرار دارد و حدود 500 کارگر در این معدن کار می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز