رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی گفت: ملاک عمل هیئت نظارت قانون است و طبق قوانین صلاحیت افراد را بررسی می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عصر امروز در مراسم آشنایی کاندیداهای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان محلات با اشاره به عملکرد هیئت نظارت اظهار داشت: ملاک عمل هیئت نظارت قانون است و طبق قوانین صلاحیت افراد را بررسی می‌کنیم که افراد تایید شده هم از اصلاح‌طلبان هستند و هم از اصولگرایان ولی عده‌ای خود را فراتر از قانون می‌دانند و اتهاماتی را به این هیئت می‌زنند که انصاف نبوده و ظلم در حق هیئت نظارت است، ملاک تایید یا رد داوطلبان استعلام‌های مراجع چهارگانه بوده و حتی صلاحیت افراد نورچشمی هم مطابق اسناد مراجع چهارگانه بررسی می‌شود و بدون داشتن سند حتی یک مورد رد صلاحیت هم نداشتیم و اگر قانون اجازه می‌داد و بحث آبروی افراد مطرح نبود، خیلی از مسائل را منتشر می‌کردیم.

وی افزود: مجمع تشخیص مصلحت نیستیم که بخواهیم مصلحت‌سنجی کنیم بلکه مجری قانون هستیم و تمامی نهادهای نظارتی و اجرایی در کارهایشان مطابق مر قانون عمل می‌کنند و اگر کسی تایید یا رد شود درواقع از سوی قانون تایید یا رد شده است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی تصریح کرد: اخلاق‌مداری و رعایت اصول و موازین اخلاقی لازمه داشتن فضای سالم انتخاباتی است و همه باید این اصل را در انتخابات مورد توجه قرار دهند و بدانند تخریب، تهمت، شایعه‌پراکنی، دروغ و هرگونه رفتار غیراخلاقی در انتخابات جرم محسوب می‌شود.

سلیمی بیان کرد: نباید اجازه داد اخلاق تحت‌الشعاع قرار گیرد زیرا ما برای خدمت آمده‌ایم و با چنین ابزارهایی که مغایر با اخلاق است نمی‌توان به اهدافی که مد نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است رسید.

وی ادامه داد: برخی از جناح‌ها سیاه‌نمایی‌هایی را انجام می‌دهند و متاسفانه امروز سیاه‌نمایی رایج شده ولی باید از این رفتار دوری کرد زیرا هر دولتی نقاط قوت و ضعف دارد و چنین رفتارهایی منصفانه نیست.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی عنوان کرد: نقش مردم در ایجاد امنیت بسیار حائز اهمیت بوده و نباید آن را نادیده گرفت، مسئولان هم به وظیفه خود در برقراری امنیت در انتخابات عمل کنند.

سلیمی اضافه کرد: باید توجه داشت که حضور حداکثری در انتخابات بسیار ضروری بوده زیرا با این حضور به شخص رای نمی دهیم، بلکه به ایران اسلامی، به امنیت و اقتدار آن در میان کشورهای منطقه و جهان و همچنین به پیشرفت و توسعه آن رای می دهیم و باید با حضور و مشارکت حداکثری قدرت خود را به جهانیان نشان دهیم.

وی با اشاره به انتخابات شوراها هم گفت: شوراها وظایف سنگینی نظیر عمران و آبادانی، بهداشت، فرهنگ و بسیاری از وظایف دیگر در حوزه‌های مختلف را برعهده دارند، بنابراین عضویت در شورا کار بسیار سختی است و باید آنهایی را که پا به این عرصه گذاشته‌اند مورد تقدیر قرار داد، البته ناگفته نماند که اینکار ثواب اخروی را هم به‌دنبال دارد.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی خاطرنشان کرد: خدمت خالصانه هزینه‌بر بوده و ممکن است با تهمت و سیاه‌نمایی دیگران هم همراه باشد ولی خداوند اقدامات را می‌بیند و از نیت افراد باخبر است و شیرینی خدمت هم در همین است .

سلیمی افزود: خوشبختانه در این سالها اقدامات خوبی در روستاها انجام شده و گام‌های بلندی در راستای آبادانی آنها برداشته شده البته این بدان معنا نیست که از وضعیت موجود راضی هستیم ولی روستاهای استان مرکزی با روستاهای مناطق دیگر قابل مقایسه نیست و فعالیت‌های بسیاری در این حوزه انجام شده است.

وی تصریح کرد: از مسئولان امر تقاضا داریم که اصل بی‌طرفی در روند برگزاری انتخابات را رعایت کنند زیرا دخالت در انتخابات امری خلاف قانون بوده و حرام شرعی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز