فرماندار اردستان گفت: طبق آمار موجود روزانه به صورت میانگین بین 12 تا 15 تن شیر گاو در شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا غیور عصر روز چهارشنبه در جلسه رسیدگی به مشکلات گاوداران اردستان افزود: بحث تولید در هر منطقه رابطه مستقیم با اقتصاد آن حوزه داشته و رشد اقتصادی تولید کنندگان را به همراه دارد.
وی با بیان این که بالغ بر 2 هزار و 500 راس دام سنگین در شهرستان وجود دارد تصریح کرد: بیش از 60 درصد این گاوها شیرده بوده و نیاز شهرستان را تامین می کنند و مازاد آن به شهرهای همجوار حمل می شود.
فرماندار اردستان گفت: حمایت از تولید از برنامه های دولت است و مسئولان شهرستان این مساله را با جدیت دنبال کرده و کارگروه های ویژه ای جهت برطرف کردن مشکل دامداران تشکیل شده است.
غیور کمبود علوفه و نبود مرکز فرآوری مواد لبنی در شهرستان و توزیع پراکنده محصول های لبنی را از جمله مشکل های قشر دامداران در اردستان اعلام کرد.
وی گفت: دامداران با همکاری و همیاری و ایجاد مرکز فرآوری در جهت رفع مشکل تولید، توزیع و فروش مواد لبنی اقدام کنند.
فرماندار اردستان با اعلام آمادگی قرار دادن تسهیلات برای ایجاد مرکز فرآوری محصول های لبنی گفت: آماده همکاری با متقاضیان و قرار دادن تسهیلات با بهره مناسب هستیم.
فرماندار اردستان از اداره های صنعت ، معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت و درمان خواست نسبت به بازرسی مرکزهای تهیه و توزیع لبنات در شهرستان اقدام و با متخلفان برخورد جدی کنند.
مرکز شهرستان اردستان در 118 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز