فرماندار آزادشهر از احراز هویت هفت معدنچی از مجموع 20 پیکر منتقل شده طی روز گذشته و بامداد امروز به پزشکی قانونی خبر داد و گفت: این معدنکاران از 13 جانباخته ای هستند که صبح دوشنبه به این محل منتقل و تاکنون از سوی خانواده ها شناسایی شده اند.

حبیب شفائی نوده  در گفت و گو با مرور نیوز، با بیان اینکه هنوز اسامی جانباختگان احراز هویت شده از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده است، افزود: بامداد امروز پیکر هفت جانباخته دیگر حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت پس از خارج کردن از تونل به سردخانه امیری شهر گنبدکاووس منتقل شدند.
وی از خانواده های جانباختگان حادثه معدن درخواست کرد با همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر از جمله کارت ملی و شناسنامه، برای شناسایی پیکر عزیزانشان و انجام مراحل قانونی برای صدور جواز دفن به سردخانه مراجعه نمایند.
درحادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که مقارن ظهر چهارشنبه هفته گذشته رخ داد، علاوه بر مصدوم شدن افزون بر 73 نفر، 42 نفر جان خود را از دست دادند و به گفته مسئولان تلاش برای پیدا کردن پیکر یک یا دو نفر دیگر که ممکن است در زیر آوار مانده باشند، ادامه دارد.
پیش از این هویت 22 معدنکار جانباخته شناسایی و به خانواده ها تحویل شده اند.
آزادشهر با افزون بر 90 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است، معدن زغال سنگ زمستان یورت این شهرستان بخشی از معادن زغال سنگ البرز شرقی به شمار می رود.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز