فرماندار عجب شیر خواستار پرهیز از موازی کاری نهادهای اجرایی در طرح اوقات فراغت دانش آموزان شد و گفت: نگاه مسئولان و متولیان فرهنگی به این برنامه‌ ها باید واقع بینانه و اثرگذار باشد.

به گزارش مرور نیوز، سیدشمس الدین مراثی، روز چهارشنبه در جلسه ستاد غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان این شهرستان افزود: تقویت مسائل دینی و اعتقادی جوانان در برنامه های اوقات فراغت پیش از هر زمان دیگری احساس می شود.
وی تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان را از مهمترین شیوه های مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی عنوان و اظهار کرد: ارزش گذاری و برنامه ریزی برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان جامعه در زمان کنونی ضروری است.
مراثی گفت : امسال و براساس برنامه ریزی های انجام شده، در 12 پایگاه تابستانی غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در رشته های قرآنی، فرهنگی هنری، ورزشی و مهارتی و علمی و کمک آموزشی انجام و پیش بینی می شود از حدود 11 هزار دانش آموز این شهرستان بیش از 60 درصد از برنامه های اوقات فراغت بهره مند شوند.
وی افزود: در فصل تابستان دستگاه های مختلفی برای غنی سازی اوقات فراغت تلاش می کنند اما باید این دستگاه ها با هم هماهنگ و هم جهت شده و در راستای اهداف مشترک عمل کنند.
فرمانداری عجب شیر با تاکید بر توجه به روستاها در برنامه ریزی های ستاد اوقات فراغت، یادآور شد: رشد خلاقیت ها، استعدادها و توانمندی های نسل جوان در مناطق روستایی و محروم نیازمند توجه بیشتر و بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت ها است.
مراثی، بر اولویت قراردادن برنامه ها و فعالیت های قرآنی در برگزاری کلاس های غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد و ادامه داد: برای اجرای هر چه بهتر این امر، شرکت کنندگان باید از حضور استادان و مربیان متعهد و مجرب بهره مند شوند.
وی خواستار ثبت برنامه های اوقات فراغت در سامانه پورتال اوقات فراغت شد و گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان، مسوولان دستگاه ‎های اجرایی برنامه‎ های خود را به فرمانداری اعلام کنند.
مراثی از اعضای ستاد ساماندهی جوانان خواست تا با برنامه ‌ریزی دقیق و تدوین راهکارهای اجرایی برای بهبود وضع جوانان تلاش کنند.
وی اظهار کرد: متولیان امور فرهنگی و تشکل های دولتی و غیر دولتی باید برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان تلاش دوچندان داشته باشند زیرا غنی سازی اوقات فراغت بستر توسعه، پیشرفت و شکوفایی هرچه بیشتر جامعه را فراهم می کند.
وی خواستار اعلام و اطلاع رسانی برنامه های اوقات فراغت در سطح این شهرستان و تشکیل کلاس ‌های تفریحی، آموزشی، فرهنگی و تربیتی برای دانش ‌آموزان شد.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز