استاندار آذربایجان غربی گفت: سرمایه گذاری مهمترین عامل بهبود شاخص های توسعه ای آذربایجان غربی است و باید تلاش کنیم برای این امر زمینه سازی شود.

به گزارش مرورنیوز از ارومیه، سعادت جمعه شب در نشست اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مسئولان آذربایجان غربی و اعضای اتاق بازرگانی ارومیه افزود: این استان از نظر شاخص های توسعه ای از جمله درآمد سرانه، آموزش و سلامت در رده های انتهایی جدول استان های کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: میزان درآمد سرانه مردم آذربایجان غربی نزدیک به 40 درصد زیر درآمد سرانه متوسط کشوری است و به موازات آن، شاهد بالا بودن تورم متوسط استان نسبت به کشور و بار تکفل در استان نسبت به میانگین کشوری هستیم.

وی اظهار کرد: مشکلات اقتصادی مردم آذربایجان غربی به حدی بود که در ابتدای کار دولت یازدهم، بیش از 2 میلیون نفر از مردم استان برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده بودند و این امر نشان از مشکلات درآمدی خانواده ها دارد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: برای بهبود وضعیت اقتصادی در استان، مهمترین عامل سرمایه گذاری است و جذب سرمایه بخش خصوصی در این استان بسیار لازم و ضروری به نظر می رسد.

سعادت ادامه داد: برای توسعه سرمایه گذاری نیز باید زمینه های لازم فراهم شود که یکی از مهمترین آنها، ایجاد و تقویت امنیت سرمایه گذاری است که در این خصوص نیز باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی گفت: یکی دیگر از مقدمات توسعه سرمایه گذاری، همراهی بانک ها در راستای تولید است که در این خصوص نیز در استان مشکل داریم و باید این مشکلات برطرف شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز