نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ضروری است که سرمایه گذاری های حوزه ورزش با نظارت دقیق و کارشناسی متولیان این حوزه در کشور انجام پذیرد تا از هدررفت سرمایه ها جلوگیری شود.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با وزیر ورزش و جوانان در اراک اظهار داشت: در حوزه ورزش باید برنامه ریزی حکیمانه ای انجام شود تا سرمایه گذاری های این حوزه افزایش یافته و به درستی کنترل و هدایت شوند و سهل انگاری و عدم نظارت در هزینه کرد این سرمایه ها موجب می شود روند پیشرفت ورزش با کندی مواجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در حال حاضر پروژه های کلنگ زنی شده و نیمه تمام مانده بسیاری در حوزه ورزش وجود دارد که باید رسیدگی به وضعیت آنها به منظور بهره برداری هر چه سریعتر مورد توجه قرار گیرد.

دری نجف آبادی بیان کرد: رسیدگی به این پروژه های نیمه تمام ورزشی با توجه به اینکه توان تامین اعتبار برای اتمام یکباره همه آنها وجود ندارد، باید اولویت بندی شود تا به تدریج شاهد به بهره برداری رسیدن آنها باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: در ساخت ورزشگاه ها و سالن های ورزشی ما باید مباحث معنوی نیز مدنظر قرار گیرد، بسیاری از سالن های ورزشی مکانی به نام نمازخانه ندارد در حالی که این سنت حسنه باید حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: مساله دیگر اینکه برنامه دو ساله، پنج ساله و ده ساله ای در برنامه ریزی های حوزه ورزش باید صورت پذیرد و گام های جدی تری برای افزایش زیرساخت های این بخش و ارتقای ورزش کشور برداشته شود.

دری نجف آبادی همچنین تاکید کرد: بایستی برای جلب مشارکت های مردمی در حوزه ورزش تدبیر و برنامه ریزی شود و موضوع فراهم سازی زیرساخت های ورزشی در مدارس علمیه نیز مورد توجه قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز