مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: توسعه مشارکت در حوزه های اجتماعی ،اقتصادی ، فرهنگی و تحکیم بنیان خانواده به عنوان راهبردهای اساسی در دستور کار فعالیت های حوزه زنان و خانواده است.

به گزارش مرور نیوز، ماهرخ بلوری در نشست مشترک مشاوران و کارشناسان امور بانوان و خانواده فرمانداری های تابعه و مدیران عامل کانون های فرهنگی - اجتماعی بانوان شهرستانهای استان افزود: نیازمند تحرک بخشی بیش از پیش به فعالیتها و پویایی بیشتر دفاتر امور بانوان شهرستانها در پیشبرد سیاست های حوزه زنان و خانواده هستیم.
وی با بیان اینکه در سال 'اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' باید بتوانیم جایگاه مناسبی برای زنان و خانواده باز کنیم، اظهار کرد: در این حوزه باید توجهات را به ظرفیت و توانمندی های زنان جلب کنیم و در فعالیتها و برنامه ها به اهمیت تاثیر زنان هم از وجه فرهنگی و خلق گفتمان اقتصاد مقاومتی و هم از وجه اقتصادی به عنوان عوامل تولید تاکید کنیم.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان به مشارکت حماسی مردم در انتخابات 29 اردبهشت و رشد حضور نامزدها زن در انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: هم اکنون 44 نفراز منتخبان در دور پنجم شورا های اسلامی شهر و روستا در سطح استان، زن هستند که 35 نفر از آنان در مناطق روستایی از سوی مردم برای عضویت در شوراها انتخاب شدند.
وی خاطرنشان کرد: زنان منتخب در انتخابات شوراها، افزون بر مسئولیت های نمایندگی، به عنوان یک زن و به نمایندگی از صدا و مطالبات زنان هم دارای مسئولیتی خاص هستند و از فرصت پیش آمده باید برای توانمندی زنان و تحکیم بنیان خانواده سالم و پایدار بهره بگیرند.
بلوری به اجرای موفق طرح آموزشی توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده در استان اشاره کرد و افزود: این طرح در قالب 10 کارگاه آموزشی هشت ساعته برای بیش از 380 نفر از زنان در زمینه مهارت های 10 گانه زندگی درمناطق شهری و روستایی 8 شهرستان استان طی 2 ماه برگزار شد.
وی اظهار کرد: در راستای تفاهم نامه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق کارآفرینی امید از ابتدای سال تاکنون پرونده 125 نفر از بانوان متقاضی کسب و کار دربخش های کشاورزی - صنایع دستی و صنعت جهت دریافت تسهیلات از محل اعتبارات صندوق تکمیل و معرفی شدند.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز