رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تجهیز پایگاه های اورژانس این استان به آمبولانس های پیشرفته نوع 'بنز اسپرینتر 315' خبر داد.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان، علیرضا قاسمی گفت: تجهیز پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان به آمبولانس های یاد شده در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت انجام می شود.

وی افزود: تعداد 50 دستگاه آمبولانس با پیشرفته ترین امکانات روز دنیا و قابلیت های ویژه برای حمل بیماران تصادفی، قلبی ریوی و سایر بیماران طی مراسمی در روز دوشنبه هفته جاری به پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان های استان اهدا می شود.

قاسمی با بیان اینکه از مجموع این آمبولانس ها، 20 دستگاه به شهرستان اصفهان اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: تجهیز پایگاه های جاده ای اورژانس پیش بیمارستانی بویژه پایگاههای مستقر در محور شمال به جنوب به دلیل حجم تردد وسائط نقلیه و افزایش احتمال تصادف در این محورها، در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه این آمبولانس ها ویژه مناطق گرمسیر و سردسیر است و بر اساس اقلیم جغرافیایی مناطق، به پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان ها اختصاص می یابد، افزود: راحتی بیمار در کابین عقب بدلیل سیستم ویژه تعبیه شده بر روی برانکارد و همچنین امکان انجام خدمات ویژه برای بیماران از قابلیت های این آمبولانس هاست.

رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه این خودروها دارای موتور دیزلی هستند و از سوخت گازوئیل استفاده می کنند، گفت: برای خرید هریک از این آمبولانس ها 450 میلیون تومان هزینه شده که از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز