رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: اراضی کشاورزی که فاقد سند مالکیت بوده و قولنامه ای هستند با تعیین حد و مرز و تایید شورای کشاورزی، می توانند از سیستم آبیاری نوین استفاده کنند.

به گزارش مرور نیوز علی بابایی اظهار داشت: استان مرکزی به رغم صنعتی بودن، در حوزه کشاورزی در سطح ملی مطرح است و ظرفیت های خوبی در این استان وجود دارد، به طوری که در ارزیابی سال گذشته، استان مرکزی جزو پنج استان برتر در حوزه کشاورزی در سطح ملی شناخته شد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: اخیرا در جلسه ای مشکلات کشاورزان، فرمانداران و بخشداران در رابطه با مسایل و مشکلات بخش کشاورزی در منطقه تحت مدیریت آنها مطرح شد که قطعا مسائل مورد اشاره از سوی آنان، به رفع مشکلات بخش کشاورزی کمک می کند .

وی ادامه داد: در ارتباط با موضوع منابع طبیعی در زمینه رفع تداخلات اراضی و اختلافاتی که بین اداره کل منابع طبیعی و کشاورزان وجود دارد نیز مقرر شده با همکاری بین بخشی این مشکلات رفع شود.

بابایی بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع استقرار سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی، مقرر شده زمین های کشاورزی که فاقد سند قطعی بوده و قولنامه ای هستند و قبلا امکان استقرار سیستم آبیاری تحت فشار را نداشتند، از این امکان بهره مند شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی توضیح داد: در این رابطه مقرر شد برای رفع مشکل زمین های قولنامه ای، حدود و مرز زمین مشخص شود و پس از تایید شورای کشاورزی، کشاورزان می توانند نسبت به استفاده از سیستم آبیاری نوین اقدام کنند .

وی خاطرنشان ساخت: بهره مندی گلخانه ها از تسهیلات بانکی از دیگر مواردی است که اخیرا در رابطه با آن تصمیم گیری شده و اعلام کردیم هیچ محدویت اعتباری برای احداث گلخانه ها وجود ندارد و هر گلخانه با هر وسعت می تواند از تسهیلات استفاده کند .

بابایی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: موضوع احیای باغات محلات از مواردی است که به صورت جدی دنبال می شود که قرار شده طی جلسه ای در وزارتخانه جهاد کشاورزی با حضور سه تن از معاونین وزیر و فرماندار محلات، موضوع احیای باغات این شهرستان مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در ادامه اضافه کرد: مساله مدیریت سدهای احداث شده توسط جهاد کشاورزی و واگذاری آن ها به وزارت نیرو نیز تعیین تکلیف شده که توافق شد این سدها با توجه به اینکه مدیریت آب با وزارت نیرو است، تحویل وزارت نیرو شود و مسئولیت آنها ضمن حفظ کاربری با وزارت نیرو باشد .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز