رئیس شورای حمل و نقل استان مرکزی با اشاره به برنامه دستیابی به سطح مطلوب حمل و نقل ترکیبی در این استان از پیگیری تحقق توسعه و فراگیر شدن ناوگان حمل و نقل عمومی استان در بخش‌های زمینی، ریلی و هوایی خبر داد

به گزارش مرور نیوز، مجید شارقی در دومین جلسه شورای حمل و نقل در سال 1396 به میزبانی فرودگاه اراک با تاکید بر لزوم دستیابی به سطح مطلوب حمل و نقل ترکیبی بیان کرد: بر این اساس، هدف‌گیری و برنامه‌ریزی شورای حمل و نقل استان مرکزی متمرکز بر اجرای اقدامات کوتاه‌مدت و بلندمدت در راستای دستیابی به یک سطح مطلوب از حمل و نقل ترکیبی است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی بیان کرد: همگرایی شش دستگاه عضو این شورا برای رسیدن به هدف لازم است و این مهم به عنوان یکی از زیرساخت‌های کلیدی توسعه متوازن استان مرکزی و کشور نیازمند یک عزم جدی است و موجبات رضایتمندی آحاد مردم را به عنوان کاربران و مخاطبان این حوزه به دنبال خواهد داشت .

وی افزود: استان مرکزی با بیش از 710 کیلومتر راه شریانی بخشی از کریدورهای شمال-جنوب و شمال-مرکز کشور است و راه آهن این استان با عبور راه آهن‌های استان تهران و قم تا لرستان و همدان به طول210 کیلومتر در قالب 16 ایستگاه با قدمتی بیش از 75 سال نقش مهمی در جابجایی بار و مسافر در این استان صنعتی و در سطح کشور دارد .

شارقی افزود:در حوزه راهداری نیز ایمنی، حفظ و نگهداری بیش از 6400 کیلومتر راه اصلی و روستایی از برنامه های مستمر، حساس و ارزشمند اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است .

رئیس شورای حمل و نقل استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرودگاه اراک به عنوان ظرفیت قابل توجه استان، تصریح کرد: در صورت بهبود زیرساخت ‌ها و منظم شدن پروازهای فرودگاه‌ اراک، روند توسعه استان در ابعاد مختلف اقتصادی، عمرانی و اجتماعی با جهشی چشمگیر پیش می‌رود .

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: مجموعه مسافرین و محموله‌های تولیدی، صادراتی و وارداتی صنایع بزرگ مستقر در استان بایستی به سریعترین روش و مناسب‌ترین شکل ممکن به ایستگاه‌های حمل بار و مسافر دسترسی یافته و در بستر ناوگان حمل و نقل جانمایی شده و در اقصا نقاط استان، کشور و حتی کشورهای همسایه ترانزیت شوند .

وی در پایان در خصوص اهداف شورای حمل ونقل استان یادآور شد: گسترش ناوگان عمومی حمل و نقل به نقاط روستایی، ارتباط ریلی هرچه بیشتر با صنایع مادر و مراکز تولیدی وزارت نفت و نیرو، ارتقاء سطح راه‌های شریانی به آزادراه و بزرگراه، بکارگیری آخرین فناوری‌های صنعت هواشناسی دنیا و نیز افزایش کیفی و کمی فعالیت‌ها و تجهیزات مراکز آزمایشگاهی فنی و مکانیک خاک استان از جمله اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت است که در مجموعه جلسات شورای حمل و نقل استان در پی تحقق شاخص‌های مذکور هستیم .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز