رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: با نظارت بر واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در یک سال گذشته بیش از 900 پرونده قاچاق کالا در این استان ثبت‌شده است.

به گزارش مرور نیوز از سمنان ، بهروز اسودی صبح امروز در جمع مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی ضمن تبریک آغاز دهه کرامت اظهار داشت: نظارت بر واحدهای صنفی صنعتی و تولیدی و نظارت بر فرآیند گردش کالا یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده این سازمان درباره نظارت برگردش کالا در استان سمنان بیان کرد: در یک سال گذشته بالغ‌بر 946 مورد رونده قاچاق کالا در اجرای مراحل نظارتی در این استان ثبت‌شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه تاکنون بیش از 13 میلیارد و 190 میلیون تومان این واحدها متخلف جریمه شدند افزود: گشت‌های نظارتی یکی از اقدامات مهم دولت برای جلوگیری از قاچاق کالا است که باید به این مهم توجه ویژه داشت.

وی با تأکید بر اهمیت ویژه این نظارت خاطرنشان کرد: نظارت بر کالاهای داخلی و تداوم سبب تنظیم بازار می‌شود.

اسودی سامان‌دهی عاملان مجاز عرضه را یکی از اهداف مهم انجام طرح‌های نظارتی دانست و گفت: این مسئله می‌تواند مانع از ورود دخانیات به استان سمنان شود و همچنین محل عرضه محصولات نیز موردبررسی قرار می‌دهد.

وی از بررسی 6 هزار و 396 واحد تولیدی در انجام این طرح‌های نظارتی خبر داد و گفت: بالغ‌بر 5 هزار و 68 واحد صنفی در استان سمنان در این طرح سامان‌دهی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: یک هزار و 328 واحد غیر صنفی نیز مشمول این طرح است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز