مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از وجود انشعاب‌های غیرمجاز به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی آبفای استان یاد و خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از شهرهای استان شاهد بروز تخلفات متعدد در رمینه نصب انشعاب غیرمجاز و شیرهای پشت کنتور هستیم.

به گزارش مرور نیوز، سیدعلی لدنی‌نژاد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سالانه بیش از 31 میلیون متر مکعب حجم آب شرب تولیدی برای تامین آب شهروندان تحت پوشش آب و فاضلاب استان است، اظهار کرد: این میزان آب از بیش از 59 حلقه چاه و 7 دهنه چشمه در مدار بهره برداری تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به دلایل مختلف از جمله وجود انشعاب‌های غیرمجاز و فرسودگی شبکه توزیع باعث هدر رفت 25 درصدی این میزان آب تولیدی شده است، بیان کرد: بخش زیادی از مشکلات مربوط به کمبود آب با برطرف شدن این دو مشکل مرتفع خواهد شد.

لدنی‌نژاد از تشکیل گشت‌ها و اکیپ‌های جمع‌آوری انشعاب غیرمجاز در سطح شهرهای استان طی سه سال اخیر خبر داد و تصریح کرد: این اکیپ‌ها متشکل از شرکت‌های پیمانکاری جمع آوری انشعابات غیرمجاز و تیم‌های اتفاقات و کارشناسان آبفای استان هستند.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر و با همکاری دستگاه قضای استان برخوردهای قانونی و قاطع با متخلفان نصب انشعاب غیرمجاز انجام شده است، ادامه داد: بر اساس قوانین مجازات اسلامی هرگونه دستکاری تاسیسات آب و فاضلاب و نیز نصب انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب از 3 تا 10 سال حبس به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اطلاع رسانی های لازم در این زمینه از طریق صدا و سیما، رسانه ها و ارسال پیامک صورت گرفته است، عنوان کرد: نصب انشعاب غیرمجاز سبب بروز خسارتهای متعد به شرکت های خدمات رسان و بروز اخلال در روند خدمات رسانی می شود.

لدنی نژاد با اشاره به اینکه آب شرب با صرف هزینه های بالا و زحمات فراوان  تولید می‌شود و اسراف و هدر رفت آن از طریق نصب انشعاب غیرمجاز و مصارف غیر ضرور به هیچ وجه قابل قبول نیست، تاکید کرد: دارندگان انشعاب غیرمجاز آب منتظر جریمه های سنگین و غیرقابل بخشش باشند و شرکت آب و فاضلاب در این زمینه بدون هیچ مماشاتی عمل خواهد کرد.

وی ضمن تقدیر از همکاری جدی دستگاه قضا در برخورد با دارندگان انشعاب غیرمجاز اضافه کرد: تسریع در روند رسیدگی به پرونده های تخلفات انشعاب های غیرمجاز نقش بسزایی در جلوگیری از شیوع پدیده نامیمون نصب انشعاب غیرمجاز دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز