استاندار اصفهان اظهارداشت: سازمان پدافند غیرعامل براساس تاکیدات موکد مقام معظم رهبری مطرح گردید، و جزء معدود سازمان هایی است که اساسنامه آن به تایید مقام معظم رهبری رسیده و رئیس این سازمان نیز توسط ایشان منصوب شده است.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان، رسول زرگرپور در همایش ویژه نکوداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: تا چند سال گذشته موضوع پدافند غیر عامل به شکل امروز مطرح نبود و مدیریت بحران بنحوی به ایمن سازی مناطق در راستای مقابله با حوادث طبیعی، انسانی و مسائل زیست محیطی می پرداخت.

وی با اشاره به نامگذاری هفته پدافند غیرعامل گفت: در این هفته باید مردم در جریان کامل عملکرد و چشم اندازهای آتی این سازمان قرار گیرند و مقوله پدافتد غیرعامل باید در تمام ابعاد برای مردم تشریح شود.

رسول زرگرپور افزود: مردم باید بدانند که چه اقداماتی در طول یکسال گذشته در راستای ایمن سازی تاسیسات و امکانات استان انجام شده و چه سیاست ها و برنامه هایی برای سال آینده پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل براساس تاکیدات موکد مقام معظم رهبری مطرح گردید، گفت: این سازمان جزء معدود سازمان هایی است که اساسنامه آن به تایید مقام معظم رهبری رسیده و رئیس این سازمان نیز توسط ایشان منصوب شده است.

زرگرپور با بیان اینکه اهمیت جایگاه پدافند غیرعامل به سه دلیل مورد تاکید است، گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری نشان دهنده اهمیت جایگاه این سازمان از ابعاد مختلف است.

استاندار اصفهان ادامه داد: در کشور ۸۰ میلیونی ایران حجم وسیعی از امکانات، تجهیزات و منابع وجود دارد و حفظ، حراست و صیانت از آنها جزء وظایف دستگاه های مختلف است که در حوزه پدافند غیر عامل باید به آن توجه شود و در خصوص تمامی تهدیدات باید آسیب های ممکن شناسایی و راهکاهای لازم ارائه و ایمن سازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دشمنان بالقوه و بالفعل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران لحظه ای از توطئه های خود برای تخریب و ضربه زدن و ایجاد خسارت کوتاهی نمی کنند، اظهار داشت: برای مقابله با اقدامات تروریستی و همچنین ایضایی بایستی به مقوله پدافند غیرعامل به خوبی پرداخته شود.

مدیر ارشد استان افزود: تنوع آسیب ها هر روز چند برابر می شود و مدیران ملزم هستند که در مقابل این آسیب ها دستگاه های خود را ایمن نمایند.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه در استان اصفهان به دلیل حجم بالای تاسیسات صنعتی، کشاورزی، خدماتی، تمهیدات پدافند غیرعامل اهمیت دو چندان خواهد داشت، افزود: وجود تاسیسات بزرگ صنعتی، نظامی، هسته ای و همچنین تنوع و اهمیتی که این تجهیزات و امکانات دارند ما را ملزم می کند که موضوع پدافند غیر عامل را در دستور کار و در اولویت برنامه ها قرار دهیم.

زرگرپور با تاکید بر اینکه ستاد پدافند غیرعامل استان، قرارگاه های مختلف و همچنین ستادهای شهرستانی باید به صورت مستمر تشکیل جلسه دهند، افزود: این جلسات باید دستورکارهای اساسی داشته باشد و تصمیمات مهمی برای مقابله با تهدیدها و ایمن سازی تجهیزات گرفته شود.

استاندار اصفهان افزود: از استان اصفهان انتظار می رود که راهکارهای جدیدی را برای مقابله با توطئه ها و تهدیدات دشمنان ارائه دهند و به عنوان الگو برای دیگر استان ها عمل کند.

وی با تاکید براینکه باید کلیه آسیب های ممکن شناسایی و مشخص شوند، اظهار داشت: باید برای تک تک این آسیب ها، برنامه ی مقابله و ایمن سازی فراهم گردد و دستگاه ها آمادگی کاملی را براساس نوع فعالیت خود برای مقابله با آن ها داشته باشند.

رسول زرگرپور افزود: با توجه به ایجاد تهدیدهای جدید باید همه برنامه ها هر ۶ ماه یکبار بهنگام شوند و راهکارها و امکانات جدید برای مقابله با آنها در نظر گرفته شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز