امام جمعه دماوند گفت: بازار همواره حامی حوزه های علمیه و انقلاب اسلامی بوده اند.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با بسیجیان، فرماندهان پایگاه، شورای حوزه و اعضای اتاق اصناف که به مناسبت هفته بسیج اصناف صورت می گرفت، طی سخنانی اظهار داشت: اصناف از صدر اسلام تاکنون در تحولات اجتماعی، سیاسی و مذهبی کشور تاثیر فراوانی زیادی داشته است.

وی اضافه کرد: در طول قرون گدشته بازار همواره حمایت کننده حوزه های علمیه، مسایل دینی و مذهبی بوده و هستند.

امام جمعه دماوند افزود: در تاریخ انقلاب اسلامی اصناف به نهضت امام (ره) بسیار کمک کرده اند و نقش قابل توجهی را داشته اند.

فتاح دماوندی در خصوص نقش اصناف در شهر افزود: وقتی شخصی وارد این شهر شود، می تواند از چهره شهر به مذهبی بودن این شهر پی ببرد، اصناف می تواند چهره شهر را تغییر دهد.

وی گفت: اصناف باید نسبت به مساله ارزان فروشی و حقوق شهروندان و مراجعان توجه داشته باشند تا مردم از اقشار متوسط و ضعیف بتوانند اجناس مورد نیاز خود را تهیه کنند.

امام جمعه دماوند در خصوص موضوع امر به معروف و نهی از منکر اصناف بیان کرد: کسبه ها می توانند با ترویج نماز، حجاب فروشندگان و شرکت در نماز جماعت در موضوع امر به معروف و نهی از منکر موثر باشند.

فتاح دماوندی گفت: فقه بازار موضوع دیگری است که اصناف و کسبه ها باید نسبت به این مساله مسلط باشند.

وی ادامه داد: اصناف اگر بتوانند صندوق های صنفی قرض الحسنه بین خود راه اندازی کنند بسیار می تواند تاثیر گذار باشد و در مجموع اگر اصناف در راستای اهداف انقلاب اسلامی بهتر حرکت کند و فعال تر باشد ما نیز می توانیم در زمینه های مختلف حمایت هایی را از این قشر در حد توان داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز