فرماندار خمین گفت: سرمایه‌گذاری صنعتی در خمین در مدت چهارسال اخیر 100 درصد افزایش داشته است.

به گزارش مرور نیوز، سید مهدی ساداتی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری صنعتی در خمین اظهار داشت: به‌دنبال قرار گرفتن شهرستان خمین در فهرست مناطق کم‌برخوردار و کمتر توسعه‌یافته که مشمول معافیت‌ 13 ساله واحدهای صنعتی از پرداخت مالیات، اتصال محور ارتباطی آنها به مرکز استان و راه‌های ارتباطی کشور و کاهش قیمت زمین در شهرک و نواحی صنعتی می‌شوند میزان سرمایه‌گذاری صنعتی در این شهرستان 100 درصد افزایش یافت.

وی افزود: به‌گونه‌ای که الان قیمت زمین در شهرک و ناحیه صنعتی خمین به‌دنبال این طرح از 570 هزار ریال به 200 هزار ریال کاهش و علاوه بر این سرمایه‌گذار می‌تواند یک سوم هزینه خرید زمین را همان لحظه پرداخت و مابقی را تا زمان بهره‌برداری از واحدی که قصد دارد راه‌اندازی کند بپردازد

فرماندار خمین تصریح کرد: یکی از عوامل رشد سرمایه‌گذاری در خمین بسته‌های تشویقی دولت بوده که در بخش صنعتی انجام شده و به‌دنبال این اقدامات تعداد واحدهای صنعتی فعال خمین به 154 واحد رسیده که 43 واحد آن از سال 92 راه‌اندازی شده یا منتظر بهره‌برداری است.

ساداتی بیان کرد: هفت مورد از این واحدها تاکنون به بهره‌برداری رسیده که 400 میلیارد ریال برای آنها هزینه و سرمایه‌گذاری شده، 6 واحد دیگر هم در دست احداث است که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند، به‌دنبال بهره‌برداری از این واحدها 117 فرصت اشتغال جدید در شهرک صنعتی خمین تاکنون ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی در زمینه توسعه صنعتی خمین درحال انجام است که از جمله آنها می‌توان به صدور مجوز راه‌اندازی پتروشیمی و مجوز صنایع پایین دستی پتروشیمی اشاره کرد که به‌دنبال آنها شاهد وقوع انقلاب صنعتی در خمین می‌شویم.

فرماندار خمین عنوان کرد: شهرک صنعتی خمین درحال حاضر با وسعت اراضی یک هزار و 28 هکتار و برخورداری از منبع آب 29 لیتر در ثاینه از دو حلقه چاه موجود، ایستگاه گاز 10 هزار متر مکعبی و یک پست 63 کیلو ولت فعال است که 143 واحد صنعتی با به‌کارگیری 950 نفر در آن فعالیت دارند.

ساداتی اضافه کرد: علاوه بر آن ناحیه صنعتی شهید سعیدی را با وسعت اراضی حدود 50 هکتار داریم که 27 هکتار آن شامل تأسیسات زیربنایی نظیر آب، گاز، برق و تلفن می‌شود که 29 واحد در آن فعالیت دارند، در ناحیه صنعتی خرمدشت هم تاسیسات زیربنایی نظیر آب، برق و گاز در زمینی به وسعت 50 هکتار تامین شده است.

وی افزود: در زمینه تامین آب برای شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی خمین با اقداماتی که انجام شده انتقال آب به میزان 30 لیتر در ثانیه برای شهرک و ناحیه صنعتی از سد کوچری در دستور کار قرار دارد.

فرماندار خمین تصریح کرد: از دیگر اقدامات در بخش صنعتی می‌توان به ایجاد پست 63 کیلو ولت در ناحیه صنعتی خمین اشاره کرد که زمین آن واگذار و حصارکشی شده و فوندانسیون‌های مورد نیازآن هم اجرا شده و احداث و تکمیل آن در دستور کار قرار دارد.

ساداتی بیان کرد: به‌دنبال اقدامات انجام شده شهرستان خمین در بسیاری از شاخص‌ها ارتقاء داشته که کسب رتبه نخست شورای آموزش و پرورش، ارتقاء دانشکده پرستاری این شهرستان به دانشکده علوم پزشکی و مشارکت بالای خیران مدرسه‌ساز در سطح استان از جمله این موارد هستند و به‌دنبال این اقدامات در دولت یازدهم خمین به قطب درمانی و علمی در سطح استان مرکزی تبدیل شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز