4 سارق با 93 فقره سرقت در قزوین طی عملیات مختلف به دام پلیس افتادند.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمدقاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان قزوین از دستگیری سارق حرفه‌ای قطعات داخل خودرو و کشف هفت فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهرستان قزوین، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران تجسس این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین افزود: عوامل تجسس کلانتری 12 قزوین پس از بررسی اظهارات مالباختگان با توجه به شگرد سرقت به فردی سابقه‌دار به نام اکبر مظنون شدند.

به گفته وی با تجمیع اخبار و اطلاعات سرقت‌ها و فعال نمودن واحدهای گشتی، سرنخ‌های به‌دست‌آمده منجر به شناسایی سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار شد.

طرهانی تصریح کرد: مأموران تجسس کلانتری 12 در عملیاتی غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش در محدوده حوزه استحفاظی دستگیر کردند.

وی گفت: سارق در بازجویی‌های فنی صورت گرفته به هفت فقره سرقت داخل و قطعات خودرو اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین در پایان از شهروندان خواست: از پارک خودرو در محل‌های خلوت خودداری و خودرو را به تجهیزات ایمنی مجهز و با رعایت نکات پیشگیری از سرقت در تأمین امنیت و ارتقاء ضریب احساس امنیت شهروندان در جامعه با پلیس همکاری و مشارکت داشته باشند.

دستگیری سارق حرفه‌ای قطعات داخل خودرو با 32 فقره سرقت

وی همچنین از دستگیری سارق حرفه‌ای قطعات داخل خودرو و کشف 32 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

طرهانی گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهرستان قزوین، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران تجسس این فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: مأموران انتظامی اقدامات تخصصی و اطلاعاتی را جهت شناسایی سارقان آغاز کردند که پس از بررسی و تحقیقات لازم یک سارق سابقه‌دار توسط مأموران انتظامی کلانتری 12 بازار شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: سارق در بازجویی‌های فنی صورت گرفته به 32 فقره سرقت داخل و قطعات خودرو اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین در پایان از شهروندان خواست: از پارک خودرو در محل‌های خلوت خودداری و خودرو را به تجهیزات ایمنی مجهز و با رعایت نکات پیشگیری از سرقت در تأمین امنیت و ارتقاء ضریب احساس امنیت شهروندان در جامعه با پلیس همکاری و مشارکت داشته باشند.

دستگیری یک سارق و کشف 22 فقره سرقت در قزوین

سرهنگ آرش مرادی رئیس پلیس آگاهی استان نیز از دستگیری سارق حرفه‌ای داخل خودرو و کشف 22 فقره سرقت در قزوین خبر داد.

وی در تشریح این خبر اظهار کرد: مأموران انتظامی کلانتری 13 باهنر قزوین در حین گشت در حوزه استحفاظی کلانتری، فردی را که در کنار خودروهای پارک شده در حال پرسه زنی بود مشکوک و وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از دستگیری مظنون به سرقت، در بازجویی از وی تعدادی آچار چرخ و مدارک سرقتی از داخل خودرو، متعلق به یکی از شهروندان کشف شد.

مرادی افزود: متهم که از سارقان سابقه‌دار بوده پس از دستگیری و تشکیل پرونده در اختیار پلیس آگاهی استان قرار گرفت که در بازجویی فنی کارآگاهان پلیس آگاهی استان به 22 فقره سرقت از داخل خودرو اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شد، تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی در پیشگیری از سرقت یکی از شکل‌های مشارکت و همکاری با پلیس در تأمین امنیت است که امیدواریم با مشارکت آحاد جامعه شاهد افزایش تولید امنیت اجتماعی و ارتقاء ضریب احساس امنیت در جامعه باشیم.

سارق داخل خودرو با 32 فقره سرقت در دام پلیس قزوین

رئیس پلیس آگاهی استان همچنین از دستگیری سارق حرفه‌ای محتویات داخل خودرو و کشف 32 فقره سرقت در قزوین خبر داد.

مرادی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان قزوین، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی افزود: مأموران انتظامی کلانتری 13 باهنر قزوین، حین گشت در حوزه استحفاظی کلانتری، فردی را حین سرقت محتویات داخل خودرو دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از انتقال متهم به پلیس آگاهی مشخص شد که وی از سارقان سابقه‌دار است که در بازجویی فنی کارآگاهان، متهم به 32 فقره سرقت از داخل خودرو اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شد، تصریح کرد: همراهی و تعامل مردم با پلیس در شناسایی و دستگیری سارقان و مجرمان نقش بسزایی دارد و تقاضای پلیس از مردم این است که منازل، اموال و خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی و مطمئن مجهز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز