بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری قاتلین ریحانه دختر شش ساله و مادرش در کرمان خبر داد و گفت: سرقت انگیزه اصلی قتل بوده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، ایمان شهسواری در حاشیه صحنه کشف اجساد اظهار کرد: قاتلان عید نوروز سال ۱۳۹۰ اقدام به این جنایت هولناک کرده بودند.

وی اعلام کرد: پس از دریافت گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک دختر شش ساله و مادر ۳۱ ساله اش در شهر کرمان موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

شهسواری افزود: طی یکسری اقدامات پلیسی توسط پلیس آگاهی استان کرمان مشخص شد قاتلین دو نفر به نام های (ح. الف) ۳۱ ساله و (ی. ق) ۲۸ساله هستند.

وی بیان کرد: پس از شناسایی، دستور دستگیری قاتلان توسط دادستانی صادر شد و پلیس آگاهی علیرغم اینکه این افراد چندین مرتبه با تغییر چهره و شگردهای دیگر موفق به فرار شده بوده اند نهایتا موفق به دستگیری این قاتلان حرفه ای شدند.

شهسواری عنوان کرد: قاتلان پس از سرقت طلا، جواهرات و ماشین و مقادیری وجه نقد از مقتول اقدام به خفه کردن این زن و فرزند شش ساله اش می کنند و سپس اجساد را در یکی از مناطق متروکه و حاشیه ای شهر در یک گودال می اندازند.

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان در خصوص شیوه کار متهمان گفت: این افراد با ایجاد طرح دوستی با زنان بی سرپرست و کسانی که از وضع نابسامان اجتماعی برخوردار بودند اقدام به دزدیدن اموالشان می کرده اند.

شهسواری با اشاره به اینکه بانوان افرادی رئوف و مهربان هستند، هشدار داد: زنان باید بر عواطف و احساسات خود کنترل داشته باشند و فریب ظاهر افراد سودجو را نخورند.

وی گفت: متاسفانه در بسیاری از پرونده ها دیده شده است افراد رذل و شرور با طرح محبت کاذب اولیه و سوء استفاده از عواطف و احساسات پاک برخی از زنان و دختران، اقدام به فریب آنها می کند و در نهایت نیز حوادث هولناکی به وقوع می پیوندد.

شهسواری تاکید کرد: تمامی افراد جامعه باید نسبت به مراعات مقررات شرعی توجه لازم را داشته باشند و در تمام شرایط خداوند را ناظر به کارهای خود بدانند.

وی همچنین خطاب به مجرمان هشدار داد: بسیار ساده لوحانه است که افراد فکر کنند می توان هر کاری را انجام داد و کسی از آن خبر نشود مطمنا افراد باید پاسخگوی اعمال خود در دادگاه عدل الهی و همچنین در برابر قانون باشند.    

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ضمن تقدیر از زحمات ماموران پلیس آگاهی استان کرمان اعلام کرد: قاتلان سوابق متعدد کیفری از جمله آدم ربایی و تجاوز به عنف و ایراد ضرب و جرح عمدی در کارنامه سیاه خود داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز