قائم مقام وزیر کشور گفت: امروز کل کشور از مسائل اجتماعی رنج می برد و اگر در این خصوص تدبیر نشود، این مسائل از دیوار منازل خودمان هم بالا می رود.

به گزارش مرور نیوز، محمدحسین مقیمی پیش از ظهر امروز پنجم آبان در هشتمین همایش معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور در کرمان اظهار کرد: علاوه بر مسوولیت های روتین، وزیر کشور در ابتدای امسال چند موضوع را مطرح کردند که با توجه به شرایط خاص کشور باید این موضوعات در همه بخش ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: امنیت کشور یکی از موضوعات مطرح شده است که وزارت کشور از همه استانداران و معاونان آنها درخواست نموده به مسائل امنیتی توجه بیشتری داشته باشند و در این راستا معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور باید بیش از پیش به این موضوع توجه داشته باشند.

مقیمی تصریح کرد: موضوع دیگر، مسائل اجتماعی و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه است که  معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشند زیرا بحث آسیب های اجتماعی مسائلی نیستند که از دید مسوولان پنهان باشند.

وی با اشاره به تهیه و ارائه گزارشی توسط معاونت اجتماعی وزیر کشور در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: این مشکلات به صورت شفاف در یک جلسه غیر علنی مطرح و تصمیمات خوبی اخذ شد.

وی با بیان اینکه با ارائه این گزارش به نوعی همه مسوولان در جریان آسیب های اجتماعی موجود قرار گرفتند، افزود: شهرداری ها و دهیاری ها تا حد بسیار زیادی می توانند در مسائل و مشکلات اجتمای یاریگر باشند، لذا معاونت های عمرانی بیشترین نقش را در این زمینه ایفا می کنند.

قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر اینکه معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور می توانند به بحث حاشیه نشینی ورود و یک تحول بزرگی در این خصوص ایجاد کنند، تصریح کرد: شوراهای شهر و روستا نیز می توانند با ورود جدی به جمع آوری معتادان متجاهر کمک کنند.

مقیمی یادآور شد: امروز کل کشور از مسائل اجتماعی رنج می برد و اگر در این خصوص تدبیر نشود، این مسائل از دیوار منازل خودمان هم بالا می رود.

وی با اشاره به اینکه مشکل اعتیاد با وضعیت موجود همچون فقر و مسائل اخلاقی همه را درگیر کرده، گفت: با پیروی از نگاه استاندار کرمان و تغییر رویکرد می توانیم کار کنیم چرا که با نگاه های قبلی نمی توانیم جلو برویم.

قائم مقام وزیر کشور با تاکید براینکه بحث حاشیه نشینی در برخی از شهرهای کشور نگران کننده است، افزود: در خصوص معیشت مردم تصمیمات خوبی اخذ شده است که تفویض 100 اختیار به استان ها نمونه بارز از اقدامات دولت تدبیر و امید است.

مقیمی با بیان اینکه دولت یازدهم به شدت در حال پیشبرد برنامه هاست، یادآور شد: برای پیاده کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی همه باید کمک کنند که در پایان سال بتوانیم  برنامه های خوبی را ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب، تلاش و برنامه ریزی می خواهد و در این راستا همه معاونان استانداری ها باید به صورت خودجوش فعالیت کنند، تصریح کرد: فقط در حوزه عمرانی نباید به فعالیت های صرف خودمان نگاه کنیم بلکه فعالیتهای ما باید در راستای پیاده کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی کمک کننده باشد.

قائم مقام وزیرکشور با اشاره به نقش پررنگ شوراها در توسعه روستایی، گفت: اشکالی ندارد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کنار روستاها برای ایجاد صنایع و اشتغال کمک کند.

مقیمی بیان کرد: امروز معاونین عمرانی استانداری ها باید پا به پای معاونان اقتصادی حرکت کنند.

وی در خصوص بحث تکریم ارباب رجوع نیز اظهار کرد: یکی از عوامل موثر در موفقیتهای دولت، همین همراهی و پشتیبانی مردم از دولت بود.

قائم مقام وزیرکشور با تاکید براینکه برخورد با مردم در هنگام مراجعه به ادارات دولتی باید به درستی صورت گیرد، گفت: در طی این سه سال پول بدون پشتوانه وارد بازار نکردیم برای اینکه مردم با مقاومت و اعتماد خود به ما کمک کردند و ما باید این اعتماد را افزایش دهیم.

مقیمی به بحث انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز اشاره کرد و افزود: آگاه بودن از قانون باعث می شود که فرمانداران در جریان انتخابات اظهار نظر غیرقانونی نکنند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات قبل در کل کشور در مرحله اول تمام حوزه های ما تایید شد، یادآور شد: امید می رود در انتخابات پیشرو نیز با همان روحیه کار کنیم.

قائم مقام وزیر کشور بر نقش تعیین کننده شوراهای اسلامی شهر و روستا در اداره کشور تاکید کرد و گفت: بخش عمده ای از کارها توسط شوراها انجام می شود، لذا تلاش می شود که افراد کارآمد، با انگیزه، پاکدست تر و افرادی که دلشان برای آبادی روستا می تپد، انتخاب شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز