معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل سنگر دفاعی کشور در مقابله با تهدیدهای سایبری و تهاجم فرهنگی است.

به گزارش مرور نیوز، سردار محمدحسن منصوریان روز پنجشنبه در همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل که در اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به اینکه کشورهای صاحب تکنولوژی در حوزه پدافند غیرعامل سرمایه گذاری کلانی می کنند، افزود: عدم توجه کافی به پدافند غیرعامل می تواند آسیب های جدی به زیرساخت های کشور وارد کند.


وی اضافه کرد: هرچه پدافند عامل را تقویت کنیم به طور کامل تضمین کننده تحقق دفاع کامل یک کشور نیست و باید در کنار آن روی پدافند غیرعامل نیز سرمایه گذاری کرد.


معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: امروزه نوع تهدید متفاوت شده و بسیاری از تهدیدها از جمله تهدید سایبری و تهاجم فرهنگی را باید با پدافند غیرعامل پاسخ داد.


سردار منصوریان بیان کرد: تهدید سایبری روش رایجی قبل از انجام تهدید ها و اقدامات خرابکارانه محسوب شده و اقدامات یگان های آفندی و پدافندی در این حوزه از اهمیت بسزایی برخوردار است.


وی اضافه کرد: باید زیرساخت ها را شناسایی و اولویت بندی کرده و با تعیین الزامات پدافند غیرعامل، آموزش ها و فرهنگ سازی مطلوبی در این زمینه داشته باشیم.


وی با اشاره به اینکه برگزاری کارگاه های آموزشی پدافند غیرعامل نقش مهمی در افزایش امنیت زیرساخت های کشور ایفا می کند، افزود: این سازمان آماده است در زمینه برگزاری برنامه های اطلاع رسانی در حوزه های نرم افزاری و مشاوره های تخصصی با دستگاه های اجرایی همکاری کامل انجام دهد.


در این همایش یک روزه تهدیدهای امنیتی، سایبری، فرهنگی، اقتصادی و زیستی و همچنین روش های آلوده سازی رایانه به نرم افزارهای مخرب معرفی و اقدامات احتیاطی در استفاده از برنامه های پیام رسان اینترنتی اطلاع رسانی شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز