دبیر بیست و یکمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت گفت: زوج‌های جوان دانشجوی مناطق زلزله زده میهمان امام هشتم می‌شوند و در حال حاضر مقدمات این مسئله از سوی ستاد ازدواج دانشجویی انجام شده است.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام محمد خادمی دبیر بیست ویکمین دوره طرح ملی همسفر در حاشیه گردهمایی 800 زوج جوان دانشجو در بارگاه منور رضوی، با حضور در جمع خبرنگاران از برنامه ریزی های ستاد ازدواج دانشجویی کشور برای حضور بیش از 20 هزار زوج در این طرح خبر داد و گفت: در این مراسم توفیق یافته ایم در جوار بارگاه منور رضوی بیست و یکمین دوره برگزاری طرح ازدواج دانشجویی را برگزار کنیم و به همین منظور زوج‌های دانشجوی مناطق زلزله زده میهمان امام رضا(ع) می‌شوند.

وی افزود: دانشجویان عزیزی که تاریخ عقد آن ها مربوط به دو سال گذشته است، میهمان رهبر معظم انقلاب می شوند و متناسب با نیاز آن ها کارگاه های مربوط به زندگی مشترک برنامه ریزی شده است.

ازدواج+دانشجویی

دبیر بیست و یکمین دوره طرح ملی «همسفر تا بهشت»از رایزنی با نهادهای مختلف کشور برای بهره مندی زوجین جوان از آموزش های مرتبط یا زندگی مشترک خبر داد و گفت: طی دو دهه گذشته مراسم بزرگ ازدواج دانشجویی همه ساله در مشهد مقدس برگزار شده است و در این بیست سال، مخاطب اصلی برنامه ها، دانشجویان عزیز بوده اند؛ اما همه اقشار جوانان می توانند مخاطب این طرح باشند.

حجت الاسلام خادمی افزود: در همین راستا مذاکراتی را با وزارت ورزش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داده ایم؛ چراکه این از مسائلی است که مستلزم کمک و یاری ویژه رسانه هاست و مطالبه رسانه ها می تواند بهترین کمک را به ما داشته باشد تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

گردهمایی ۸۰۰زوج دانشجو در حرم مطهر رضوی

وی با بیان این که در سال جاری حضور زوج های جوان دانشجو در طرح ملی «همسفر تا بهشت» با قوت و قدرت کم نظیری در حال برگزاری است، اظهار کرد: ما خدا را شکر می کنیم که با وجود اینکه در این روزها ایران اسلامی شاهد نزول نعمت الهی نزول برف و باران است، بر خلاف سال های گذشته، حضور زوجین در طرح ازدواج دانشجویی تغییر چندانی نکرده و برای نمونه در این کاروان 800 زوج حضور به هم رسانده اند.

دبیر بیست و یکمین دوره طرح ملی «همسفر تا بهشت» از فراهم شدن مقدمات حضور کاروان زوج های جوان مناطق زلزله زده، به خصوص استان کرمانشاه خبر داد و گفت: مقدمات این مسئله از سوی ستاد ازدواج دانشجویی انجام شده و در صورتی که مسؤولان محلی، استانداری کرمانشاه و نماینده محترم ولی فقیه در این استان به ما کمک کنند، به زودی شاهد حضور این عزیزان در مشهد مقدس خواهیم بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز