استانداری مرکزی گفت: 800پروژه تا پایان ده فجر سال جاری در استان مرکزی بهره برداری می شود که برای هفت هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد می کند.

به گزارش مرور نیوز ، سیدعلی آقازاده عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی خمین در نشست خبری اظهار داشت: 98 پروژه در خمین به بهره برداری رسید که یک هزار و 600میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی برای این پروژه ها هزینه شده و برای 517 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند .

آقازاده عنوان کرد: در این ایام 803 پروژه اقتصادی و عمرانی در استان مرکزی افتتاح می شود که برای هفت هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد می کند در حالی که دهه فجر پارسال 790 پروژه با سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی چهار هزار و 500 نفر به بهره برداری رسید .

استاندار مرکزی بیان کرد: نرخ بیکاری خمین اگرچه از میانگین کشوری پایین تر است اما نسبت به میانگین استانی نرخ بالاتری دارد که جای نگرانی است .

وی افزود: با راه اندازی واحدهای صنعتی و بهره برداری از پروژه های کشاورزی پیش بینی می شود برای بیش از یک هزار نفر در خمین اشتغال ایجاد شود و تاثیر مطلوب در نرخ بیکاری خمین خواهد داشت .

استاندار مرکزی بیان کرد: 200 میلیارد ریال برای اشتغال پایدار روستایی خمین در نظر گرفته شده که با جذب این اعتبار در مناطق روستایی برای بیش از دو هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد .

آقازاده اظهار کرد: کارخانه نخ خمین به دلیل ضوابط دست و پاگیر بانکی تعطیل شده که اگر این کارخانه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود می تواند در روند توسعه اقتصادی خمین اثر گذار باشد .

اقازاده بیان کرد: اگر یک پروژه از پروژه های صنعتی نیمه تمام در سال 97 در خمین راه اندازی شود آمار مهاجرت از این شهرستان با کاهش روبه رو خواهد شد .

استاندار مرکزی با اشاره به محور خمین - شازند گفت: این مسیر از محورهای مهم در حوزه اقتصادی و گردشگری است که باید اصلاح و تعریض آن مدنظر قرار گیرد، در این محور معدن سرب و روی وجود دارد که می تواند به کانون اشتغال برای استان تبدیل شود .

وی افزود: برای پروژه های استان مرکزی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی 950 میلیارد تومان مصوب شده و کمتر از یک سوم آن که 230میلیارد تومان می باشد تخصیص یافته است .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز