روستاهای بالای 20 خانوار استان فارس به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

به گزارش مرور نیوز، مهرداد سهرابی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مرحله نخست فاز دوم این طرح در نیمه نخست سال 97 اینترنت پرسرعت سیار در 62 سایت ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار فعال می‌شود که شامل 22 شهرستان است.

وی بیان کرد: مرحله دوم آن نیز نیمه دوم امسال کلید می‌خورد و امیدواریم تا پایان امسال تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان فارس که دارای اینترنت پرسرعت شوند.

سهرابی افزود: اینترنتی که به روستاها داده می‌شود، اینترنت خانگی و اینترنت پرسرعت با قابلیت 4G است که در حال حاضر بالای 50 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان فارس به این تکنولوژی مجهز هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه در دهه فجر سال گذشته همزمان با سراسر کشور تمام 105 شهر استان فارس نیز به اینترنت 4G و3G مجهز شدند، خاطرنشان کرد: هم اکنون شرکت خدماتی" iweb " خدمات خود رابه شکل سیم کارت‌های همراه اول، ایرانسل و همچنین سیم‌کارت‌هایی که خود تهیه می‌کند ارائه می‌دهد.

وی در مورد تصمیم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برطرف کردن مشکل اینترنت در جاده‌های استان فارس نیز گفت: در گام نخست رفع مشکل اینترنت روستاها در دست اقدام است و معتقدیم پس از آن بخش عمده‌ای از مشکل اینترنت جاده‌ای نیز برطرف می‌شود، باقی مانده بخش جاده‌ای نیز در قالب طرح‌های مختلف دنبال می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز