امام جمعه ارومیه در خصوص شوراهای اسلامی گفت: شوراهای شهر می‌توانند با همکاری شهرداری مشکلات شهر را حل کنند و سبب ارتقاء سطح کیفی مدیریت شهری شوند.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام المسلمین سید مهدی قریشی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته گفت: مسئولیت‌های مهم کشور باید به جوانان سپرده شوند، همان گونه که این انقلاب را جوانان بودند که پیروز کردند، اداره آن هم به دست جوانان سپرده شود و از آنها در امور کشوری استفاده شود.

وی افزود: برخی از مسئولین باید برای جوانان ایثار کنند و عرصه را برای جوانان باز کنند تا جوانان با انگیزه و قدرت این مسئولیت را برعهده بگیرند و با تمام توان برای این مسئولیت تلاش کنند.  

حجت الاسلام قریشی در خصوص ارزش کار حلال در اسلام و مقام کارگر خاطر نشان کرد: کار کردن حلال در اسلام از عبادت‌هاست و کسی که کار می‌کند همانند کسانی است که در راه خداوند جهاد می‌کند و کارگران سبب چرخش اقتصادی کشور می‌شوند که مسئولین باید به کارگران کمک کنند و مشکلات آنان را حل کنند.  

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: پیامبر(ص) فرموده‌اند که دستی که کار می‌کند و پینه می‌بندد هرگز به جهنم نمیرود و عذاب الهی شامل آن نخواهد شد.

‌وی در خصوص مقام والای معلمان هم تاکید کرد: معلمان تربیت جوانان را بر عهده دارند که باید از آن‌ها قدردانی شود و در روایات آمده است تمام عالم به معلم نیکو تعظیم می‌کنند.

امام جمعه ارومیه افزود: معلمی شغل انبیاست و در جامعه باید به مقام معلمان توجه شود و مسئولین و مردم به آنان احترام بگذارند و معلمان نیز باید به تربیت جوانان تلاش کنند.

وی در خصوص شوراهای اسلامی تصریح کرد: شوراهای شهر می‌توانند با همکاری شهرداری مشکلات شهر را حل کنند و سبب ارتقاء سطح کیفی مدیریت شهری شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز